Single czy ako?

Początkujący gracze często zastanawiają się, czy grać pojedyncze zakłady (single) z wyższą stawką, czy akumulowane, w których liczba wydarzeń na kuponie jest większa od jednego. Nie ma jednak oczywistej odpowiedzi na to pytanie.

Single (zakład pojedynczy, zakład prosty) – to zakład na jeden mecz. Zakładamy się z bukmacherem tylko w obrębie jednego typu zakładu przy jednym meczu. Z zasady grając single, stawia się wyższą stawkę, ale dzięki temu potencjalny zwrot z inwestycji jest również większy. Jednak w przypadku przegranej, nasza strata finansowa będzie większa.

Zakłady akumulowane – to kupon, na którym występuje więcej niż jedno spotkanie. Generalnie zasada powinna być taka, że im większa liczba meczów na kuponie, tym za mniejszą stawkę powinniśmy się zakładać. Popularne tasiemki, w których liczba spotkań przekracza pięć, mają nikłe szanse na wygraną, a szansa ta spada wraz z kolejnym dodanym meczem.

Pewnie nie raz patrzyłeś dodając kolejne mecze do kupony jak rośnie łączny kurs i w myślach widziałeś jak ze stawki 5 zł wygrywasz 300 zł. To tylko złudzenie, bo pamiętaj o tym, że prawdopodobieństwo wygrania takiego kuponu jest nikłe.

Single czy ako? Wybór należy do Ciebie.

Add Comment

Click here to post a comment