4 najlepsze strategie bukmacherskie, dla początkujących i zaawansowanych?

Jaką podejmiemy strategię gry od bukmachera, zależy przede wszystkim jak zaawansowanym jesteśmy graczem.  Zupełnie inne podejście prezentują bowiem okazjonalni miłośnicy sportu i zakładów a  zupełnie inny eksperci w tej dziedzinie.

najlepsze strategie bukmacherskie
najlepsze strategie bukmacherskie

Strategia bukmacherska dla początkujących

Przygodę z zakładami bukmacherskimi zaczynamy od wyboru bukmachera. Pytanie gdzie najlepiej postawić pierwszy zakład zadaje sobie wielu początkujących graczy. Jednak podstawowym założeniem, które trzeba przyjąć, to po prostu zdobywanie doświadczenia metoda prób i błędów. Pomogą w tym kolejne kroki:

Po pierwsze: wybierz legalną firmę czyli taka która posiada zezwolenie na prowadzenie zakładów bukmacherskich w Polsce wydaną przez Ministerstwo Finansów. Jeśli bukmacher jest legalny, na jego stronie od razu znajdziesz taką informację, jeśli nie jest, omijaj szerokim łukiem. Nielegalny bukmacher to duże ryzyko straty pieniędzy i kłopotów z prawem.

Po drugie: skorzystaj z opinii o bukmacherach – każdy bukmacher ma swoje plusy i minusy a najprościej sprawdzić to  co inni już opisali. Możesz skorzystać z listy bukmacherów online, na jednej z wiarygodnych porównywarek ofert bukmacherskich, np. bukamcherzyoline.com.

Po trzecie: skorzystaj z bonusów na start. Po założeniu konta masz możliwość odebrania bonusów dla nowych graczy. To doskonała okazja, żeby dodatkowo zasilić swoje konto. Ale trzeba zwrócić uwagę na szczegółowe warunki otrzymania bonusu a nasteĻniewypłaty bonusu na konto depozytowe. Niedoświadczonym graczom zdarza się zbyt pobieżnie z nimi zapoznać, co niestety skutkuje przepadnięciem bonusów.

Po czwarte: trzeba pamiętać, że zarówno stawka zakładu jak i wygrane obciążone są podatkiem: 12% od stawki zakładu i 10% od wygranej  powyżej 2280 zł. Podatki za graczy rozlicza bukmacher.”

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursy 🔥Superbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacja 📱eTOTO610 PLN
❤️ Najlepsza oferta powitalna ❤️STS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynków 🎪Fortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocja 🤩Fuksiarz500 PLN
Ranking legalnych bukmacherów

I tak wyposażony w podstawową wiedzę, bonusy i depozyt możesz zacząć obstawiać. Zakłady, które najczęściej wybierane są przez początkujących graczy to:

  • Single – zakłady pojedyncze

Single są najbezpieczniejszą formą typowania zakładów. Obstawiając tylko jeden typ, mamy większą pewność, że zakończy się on po naszej myśli, więc można zainwestować w niego więcej pieniędzy. dlatego jest to przeznaczone dla osób, które dysponują większą gotówką. Typ grany na singlu zazwyczaj jest dokładnie przeanalizowany w każdym elemencie, ale i to nie wyeliminuje ryzyka poniesienia porażki, ponieważ niespodzianki zdarzają się wszędzie. Do typowania singli bardzo często są wykorzystywane zakłady na żywo, gdzie możemy się zapoznać już z obecną formą czy dyspozycją dnia i dopiero zawrzeć zakład.

  • AKO – zakłady akumulacyjne 

Większe wygrane uzyskamy poprzez stawianie więcej niż jednego zdarzenia na kuponie. Mowa tutaj o kuponach kombinacyjnych, gdzie wszystkie kursy zakładów się mnoży, przez co uzyskujemy łączny kurs kuponu czyli AKO. Jednak tutaj poprzeczka się podnosi i już nie jest tak łatwo jak przy singlach, ponieważ żeby wygrać trzeba poprawnie wytypować wszystkie zdarzenia. Mimo wszystko jest to najpopularniejsza forma zawierania zakładów, ponieważ za niezbyt dużą włożoną gotówkę możemy wygrać kilka razy więcej, w zależności od uzyskanego kursu.

UWAGA: Polski bukmacher STS oferuje graczom darmowy bonus 100 PLN bez ryzyka! Wystarczy rejestracja na www.STS.pl i wpisanie podczas zakładania konta kodu promocyjnego „BETONLINE„. Dodatkowo otrzymujemy 1560 PLN w bonusach!

Systemy i strategie bukmacherskie dla zaawansowanych

Zyskując doświadczenie i wiedzę, zwykłe zakłady w ofercie bukmacherów przestają być już takie ciekawe. Zwykle też coraz częściej irytują nas przegrane. Żeby zmaksymalizować możliwość wygranych, wytrawni gracze sięgają po różnego rodzaju strategie i systemy. Krótko opiszemy kilka nich, chcąc warto wiedzieć, że istnieje ich dużo więcej. Część z nich wymaga umiejętności i wiedzy z zakresu matematyki:

1.Strategia stawek:

Generalnie polega na określaniu kwot, które przeznaczysz na zakłady i trzymaniu się tych założeń. Można je podzielić na: 

Strategie Niskiego kapitału – która polega na wyznaczeniu procent kapitału, który jesteś w stanie przeznaczyć w danym okresie na zakłady.

Fixed Wager  – ustalenie stawki dziennej na zakłady, której nie będziesz przekraczać, bez względu na wynik.

2. Ustalanie stawek wg kryterium Kelly’ego 

Jest ono wykorzystywane do ustalania stawki bukmacherskiej, która zapewni maksymalna poziom zysku przy minimalnym możliwym poziomie ryzyka. Równanie na kryterium Kelly’ego można opisać w następujący sposób: Stawka = [(kurs x szanse na wygraną w procentach) – 1] / (kurs – 1) x 100. Samo równanie nie zapewni wygranej jednak jednak pozwoli nam w sprawny sposób zarządzać naszymi środkami. 

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

3. Progresja

Jednym z najpopularniejszych systemów, które stosowane są nie tylko w zakładach bukmacherskich, jest gra na progresję. Głównym założeniem tego systemu jest obstawianie ciągu zakładów sportowych po stawce, której wartość uzależniona jest od rezultatu wcześniejszego zakładu. Jest kilka najpopularniejszych typów zakładów na progresję Strategia Martingale’a Strategia Fibonacci, system stałego profitu i inne. Teoretycznie system powinien gwarantować sukces, ale ponieważ wymaga zaangażowania sporych środków, wiąże się ze sporym ryzykiem

4. Surebet albo arbitraż – różnice wysokości kursów u różnych bukmacherów 

System polega na znalezieniu sytuacji, kiedy osiągniemy zysk bez względu na końcowe rozstrzygnięcie. Jest to możliwe tylko grając w kilku firmach bukmacherskich. Najprościej takie coś uzyskać podczas zakładów na żywo, gdzie kursy bardzo często się zmieniają i wystarczy dokładnie śledzić przebieg spotkania, ale surebeta można znaleźć także przed rozpoczęciem meczu. Znalezienie go jednak nie jest proste i zdarza się bardzo rzadko, a sam zysk nie jest zbyt duży, ale za to w 100% pewny. System zatem jest przeznaczony dla graczy dysponujących sporą gotówką, aby uzyskać jak największy zysk przy praktycznie zerowym ryzyku. Zakłady te umożliwiają proste budowanie kuponów z wielu meczy, dodatkowo dają one możliwość wygranej nawet w przypadku, gdy jedno lub więcej z typowanych przez nas zdarzeń okaże się wytypowane niepoprawnie. 

Jak już wspomnieliśmy, strategii bukmacherskich jest dużo więcej a każda z nich ma pomóc w wygranej. Jednak żadna nie zastąpi zdrowego rozsądku i trzeźwego podejścia do zakładów.  Kontroluj stan swojego konta bukmacherskiego i salda swoich zakładów. Nie przekraczaj przyjętego przez siebie budżetu, niezależnie od tego czy masz dobrą czy złą passę. 

Pamiętaj też aby podchodzić do zakładów bukmacherskich analitycznie i zawsze przed postawieniem kuponu sprawdzić statystyki i doniesienia, które mogą wpłynąć na wynik rywalizacji. 

I najważniejsze: pamiętaj, że obstawianie jest rozrywką, a nie sposobem na zarabianie pieniędzy. 

5 / 5. Ocen: 11

Polscy bukmacherzy

bukmacher bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie: 4 najlepsze strategie bukmacherskie, dla początkujących i zaawansowanych?

spot_img