Aplikacje niezbędne w podróży

Nasze smartfony to nie tylko centrum rozrywki, możliwość korzystania z mediów społecznościowych, granie w gry online, jak niejeden darmowe bonusy za rejestrację STS. To także niezwykle pomocne narzędzia w podróży. Dzięki telefonom komórkowym i mobilnym aplikacjom możemy bowiem dziś o wiele skuteczniej i bezpieczniej podróżować. Postanowiliśmy zatem bliżej przyjrzeć się temu, jakie aplikacje przydadzą się nam w wyprawach.

Aplikacje niezbędne w podróży

Dedykowane aplikacje przewoźników

Przez lata przyzwyczailiśmy się do tego, że na dworcu czy lotnisku niezbędne jest posiadanie ze sobą papierowego biletu, który trzeba okazać przewoźnikowi. Na całe szczęście te metody przechodzą już do przeszłości. Dziś wielu bowiem przewoźników oferuje nam swoje aplikacje na smartfony czy tablety. Takie dedykowane oprogramowanie pozwala nam zarówno zamawiać bilety, opłacać je, jak i później zarządzać rezerwacjami. Bilet, kartę pokładową czy też potwierdzenie rezerwacji mamy w formie elektronicznej. Można zatem na lotnisku czy dworcu pokazać ekran swojego telefonu, na którym znajdować się będzie kod QR, numer biletu, dane pasażera. Nie jest zatem konieczne posiadanie ze sobą papierowych wersji, gorączkowe szukanie drukarki przy kupowaniu biletów na ostatnią chwilę.

Google Maps

Dawne czasy bez smartfonów oznaczały dla nas podróżowanie z papierowymi mapami, konieczność korzystania z pomocy miejscowych. Dziś dzięki Google Maps możemy bez trudu odnaleźć się w terenie czy też szukać dla siebie tras, środków komunikacji, ciekawych miejsc. To znakomity przeskok technologiczny czy też wiele możliwości dla podróżowania. Kiedyś mogliśmy tylko zastanawiać się, ile czasu zajmie nam przejechanie czy przejście z punktu A do punktu B. Obecnie dzięki Mapom Google’a możemy ustalić początek drogi na nasz dom i dojechać pod konkretny adres. System pokaże nam czas, korki, ewentualne objazdy, drogi alternatywne.

Za pomocą aplikacji dostaniemy również ewentualne ostrzeżenia przed kontrolami drogowymi, zmianami na granicach. Z pomocą Google Maps możemy również wyszukiwać atrakcji turystycznych, restauracji, barów, miejsc noclegowych, stacji benzynowych. To wręcz interaktywne centrum pomocy. Istnieje możliwość pobierania i korzystania z map w wersji offline, jednak warto korzystać z opcji online – poza UE dobrze jest po prostu kupić lokalną kartę SIM. Kolejną zaletą jest niewątpliwie możliwość sprawdzania i samodzielnego dodawania ocen danych obiektów. W obcym sobie miejscu trafimy zatem do dobrej restauracji, unikając kulinarnych niespodzianek i porażek.

Obiektyw Google

Drugą ciekawą aplikacją od amerykańskiego giganta jest Obiektyw. To świetne rozwiązanie, które połączone jest z przeglądarką. W szczególności przyda się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z obcym i nieznanym sobie językiem. Wystarczy tylko zrobić zdjęcie lub najechać kamerą na napis, a następnie wybrać opcję tłumacz. Jeśli zatem będziemy w  restauracji we Lwowie, a nie znamy cyrylicy, to wtedy obiektyw przetłumaczy nam menu. Dowiemy się, co to za potrawy i nie będziemy musieli zamawiać w ciemno. Obiektyw pomaga także w odnajdywaniu obiektów na zdjęciach. Jeżeli nie znamy nazwy owocu, rośliny, które mamy przed sobą, Google pomoże nam w ich wyszukiwaniu.

Uber/Bolt

Dziś w wielu krajach mamy do czynienia z Uberem, Boltem, jak i lokalnymi czy międzynarodowymi rozwiązaniami dla transportu. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie lubi za bardzo taksówkarzy czy korzystać z lokalnych środków transportu publicznego. Uber czy Bolt jeszcze bardziej opłacają się, kiedy podróżujemy w 3 czy 4 osoby. Możemy od razu podać adres docelowy, dowiemy się, jaka będzie cena za przejazd. Dzięki podpiętej karcie płatność zostanie od razu pobrana z naszego konta. Tu dobrze jest korzystać z Revoluta.

5 / 5. Ocen: 1

Polscy bukmacherzy

bukmacher bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie: Aplikacje niezbędne w podróży

spot_img