Czy obstawianie zakładów przez Internet jest w Polsce legalne?

W Polsce obowiązuje ustawa hazardowa wprowadzona w życie w 2009 roku. Od roku 2017 obowiązuje nowelizacja tej ustawy, która w dużej mierze reguluje to, jak wygląda rynek legalnych bukmacherów w Polsce. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta u żadnego z bukmacherów, zapewne zastanawiasz się, czy obstawianie zakładów przez Internet jest w ogóle legalne. W tym artykule postaramy się omówić najważniejsze kwestie związane z ustawą hazardową w świecie bukmacherki. 

Czy obstawianie zakładów przez Internet jest w Polsce legalne?

Kim jest legalny bukmacher?

Obstawianie zakładów sportowych przez Internet jest jak najbardziej możliwe, ale do dyspozycji graczy pozostają jedynie firmy, które legitymują się licencją Ministra Finansów. O taką licencję mogą się ubiegać spółki zarejestrowane w Polsce oraz dysponujące odpowiednio wysokim kapitałem. Licencję mogą otrzymać także zagraniczni bukmacherzy, ale wcześniej muszą oni założyć siedzibę w Polsce oraz dostosować wygląd serwisu do zasad panujących w naszym kraju. Jak poznamy legalnego bukmachera internetowego? To bardzo proste, jego strona jest zarejestrowana na polskiej domenie „pl”. 

Jak wybrać legalny serwis bukmacherski?

Na chwilę obecną, w Polsce funkcjonuje 15 legalnych bukmacherów internetowych, a lista ta z roku na rok staje się coraz dłuższa. Wielu graczy doświadcza w związku z tym problemów z wyborem. Warto kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim sprawdźmy ofertę bukmachera. Czy znajdziemy w niej wydarzenia sportowe, na których nam najbardziej zależy? Ważnym czynnikiem jest także bonus powitalny. To specjalna promocja adresowana do wszystkich nowych klientów, którzy zdecydują się założyć konto u wybranego bukmachera. W ramach bonusu powitalnego gracze mogą otrzymać premię do pierwszej wpłaty lub obstawić pierwszy zakład bez ryzyka. 

Skąd czerpać informacje na temat legalnych bukmacherów?

Przeglądanie oferty wszystkich 15 bukmacherów online zajęłoby trochę czasu. Warto zatem postawić na recenzje oraz rankingi, w których możemy szybko porównać najbardziej interesujące nas kwestie. W serwisie Zapytajbukmachera.pl dostępny jest stale aktualizowany ranking bukmacherów, który uwzględnia szereg czynników związanych z działalnością legalnego bukmachera. Jeśli zastanawiasz się, który bukmacher najlepiej sprosta Twoim oczekiwaniom, skorzystaj z pomocy doświadczonych typerów, którzy wiedzą, na co zwracać uwagę w pierwszej kolejności. 

Jak otworzyć konto u legalnego bukmachera? 

Rejestracja konta zajmuje zazwyczaj kilka minut. Wystarczy podać najważniejsze dane osobowe i kontaktowe, PESEL, a także dane konta potrzebne przy logowaniu. Większość bukmacherów obsługuje szybką rejestrację, po której gracze mogą dokonać wpłaty i obstawić pierwsze zakłady sportowe. Legalni bukmacherzy online mają jednak obowiązek weryfikowania tożsamości swoich klientów. Zanim uzyskamy dostęp do wszystkich funkcji serwisu, w tym do wypłat z konta, musimy pomyślnie przejść weryfikację. W tym celu należy załączyć skan lub zdjęcie dokumentu tożsamości. Pracownik serwisu w ciągu kilkunastu minut sprawdzi poprawność informacji i w pełni aktywuje nasze konto. 

5 / 5. Ocen: 1

Polscy bukmacherzy

bukmacher bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie: Czy obstawianie zakładów przez Internet jest w Polsce legalne?

spot_img