Euro 2021. Terminarz i grupy. Gdzie odbędą się mecze mistrzostw?

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2021 (znane po prostu jako Euro 2021) zbliżają się wielkimi krokami. Będzie to zdecydowanie największa impreza sportowa w tym roku i choć odbywa się dokładnie co cztery lata, ta konkretna wprowadzi ze sobą mnóstwo zmian. W tym artykule zamierzamy pomóc w odnalezieniu się w nich i przedstawić wszystko, co trzeba wiedzieć na temat całej imprezy – od biorących w niej udział drużyn narodowych, przez miasta-gospodarzy, aż po dokładny terminarz rozgrywek i opis głównych jej faz.

Euro 2021. Terminarz i grupy. Gdzie odbędą się mecze mistrzostw?
Euro 2021. Terminarz i grupy. Gdzie odbędą się mecze mistrzostw?

Podstawowe informacje – co musimy wiedzieć na temat Euro 2021?

Jedną z najbardziej istotnych informacji na temat imprezy Euro 2021 jest to, że będzie rozgrywała się nie w jednym państwie, a w aż dwunastu. Żaden z gospodarzy nie posiada gwarancji miejsca w zasadniczej fazie turnieju – duży wpływ na całe rozgrywki ma nowo wprowadzona Liga Narodów UEFA (więcej na ten temat w dziale opisującym baraże), dzięki której drużyny narodowe, którym nie uda się przejść pomyślnie przez eliminacje (te rozpoczynają się 21 marca 2019, a kończą w roku 2021) mogą powalczyć o nie z innymi zespołami. To właśnie ta walka o dodatkowe miejsce przejęła teraz już wcześniej istniejące baraże. Co konkretnie musimy wiedzieć na temat Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2021? Przede wszystkim to, że:

 • organizowane są w 12 miastach rozlokowanych w 12 różnych państwach,
 • rozpoczynają się 12 czerwca 2021 roku od meczu Turcji z Włochami,
 • zamiast klasycznych baraży rozegrany zostanie mini-turniej drużyn, którym nie udało się wejść do turnieju drogą eliminacji, a które ulokowały się wystarczająco wysoko w Lidze Narodów,
 • zakończą się 12 lipca 2021 roku,
 • podczas imprezy będzie wykorzystywany system VAR, służący do weryfikacji spornych decyzji sędziego,
 • tytułu w nich będzie broniła reprezentacja Portugalii, do której należy trofeum z 2016 roku.
STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Drużyny, które zakwalifikowały się na Euro 2021

Jako że zasadniczą fazę eliminacji mamy już za sobą (do rozegrania pozostały jedynie baraże, których sposób działania opisujemy poniżej), można już wskazać konkretne zespoły, które wezmą udział w Mistrzostwach Euro 2021, ale i grupy, do których będą przynależeć. W tym drugim przypadku wolne miejsce, które pozostało czeka na rezultaty baraży.

 • Grupa A: Włochy, Szwajcaria, Turcja, Walia
 • Grupa B: Belgia, Rosja, Dania, Finlandia
 • Grupa C: Holandia, Austria, Ukraina
 • Grupa D: Anglia, Chorwacja, Czechy
 • Grupa E: Hiszpania, Polska, Szwecja
 • Grupa F: Francja, Niemcy, Portugalia

W grupie A, w której rozgrywki będą toczyć się w Rzymie (na swoim rodzimym terytorium swoje wszystkie mecze zagrają Włosi, co może być ich przewagą) oraz Baku mamy do czynienia z najbardziej wyrównaną sytuacją. To właśnie ta grupa rozpocznie gazę grupową. Każdy z zespołów z tej grupy ma swoje osiągnięcia na koncie i potrafi być nieprzewidywalny i choć Włochów najczęściej typuje się na zwycięzców tej grupy, mocna Szwajcaria może zaskoczyć – podobnie zresztą, jak Turcja i Walna, które potrafią pokazać wiele dobrego.

Wszystkie mecze mistrzostw można obstawiać na www.STS.pl. Dla nowych graczy przygotowany został przez STS bonus bez depozytu w wysokości 29 PLN!

Grupa B jest bardzo nieprzewidywalna. Już samo pojawienie się Finlandii w zestawieniu drużyn bezpośrednio awansujących po eliminacjach zaskakuje, a każdy z tych zespołów potrafi pokazać pazur. Szczególnie Belgia, która według rankingu FIFA jest obecnie trzecią drużyną świata.

W niepełnej grupie C, niezależnie od tego, kto jeszcze się w niej pojawi, prym będzie wiodła Holandia. Również Austria uchodzi jednak za solidną, a Ukraina udowodniła ostatnio, że potrafi walczyć – nawet jeśli zmaga się z pewnymi problemami kadrowymi.

Bardzo ciekawie przedstawia się grupa D, w której znaleźli się Anglicy i Chorwaci, którzy starli się już w półfinale Mistrzostw Świata w Rosji. Ci pierwsi zagrają u siebie. Najmniej prawdopodobne jest tutaj wybicie się Czechów, choć nie należy ich nie doceniać.

Grupa E jest najbliższą naszym sercom, gdyż grają w niej Polacy. Będą jednak mieli nader trudne zadanie – naprzeciw nim stanie bowiem utytułowana Hiszpania w towarzystwie bardzo solidnej i skutecznej Szwecji. Pierwszy mecz zagrają jednak z jeszcze niewiadomym rywalem, którym może być dowolna drużyna z dywizji B Ligi Narodów UEFA.

Grupa F to zdecydowanie grupa śmierci tych Mistrzostw Europy. Zespoły, które wchodzą w jej skład, a zatem Francja, Niemcy i Portugalia są niesamowicie silne i ciężko jest obstawić wygraną któregokolwiek z nich. Tym ciekawszym jest fakt, kto dołączy do nich prosto z fazy barażowej.

Obstawianie Euro 2021
Obstawianie Euro 2021

Baraże do Euro 2021

Choć terminarz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2021 jest już w pełni znany, pozostaje w nim kilka niewiadomych. Po zakończeniu fazy grupowej eliminacji (w których, nota bene, brały udział wszystkie państwa członkowskie z uwagi na brak konkretnego gospodarza) 4 najlepsze drużyny każdej z dywizji Ligi Narodów UEFA, którym nie udało się dostać do Euro na bazie podstawowych eliminacji wezmą udział w barażach. W dywizji A tylko jednej drużynie nie udało się dostać do Euro za sprawą klasycznych eliminacji. W związku z tym trzy wolne miejsca zostały przydzielone drogą losową innej dywizji. W barażach wezmą zatem udział takie drużyny, jak:

 • Dywizja A: Islandia
 • Dywizja B: Bośnia i Hercegowina, Słowacja, Irlandia, Irlandia Północna
 • Dywizja C: Szkocja, Norwegia, Serbia, Bułgaria, Izrael, Węgry, Rumunia
 • Dywizja D: Gruzja, Macedonia Północna, Kosowo, Białoruś

Półfinały rozgrywek barażowych rozpoczną się 26 marca 2021 roku, a finały – 31 marca. W ich trakcie zostaną wyłonione cztery drużyny, które zostaną rozlokowane w niepełnych grupach rozgrywek Euro 2021 (przedstawionych już wcześniej).

Faza grupowa Euro 2021

Faza grupowa Euro 2021 rozgrywać się ma na znanym już wszystkich bardzo dobrze z poprzednich edycji rozgrywek zasadach. Każda z drużyn będzie otrzymywała punkty za rozgrywane spotkanie – trzy punkty zostaną przyznane drużynie, której wygra. Ta która przegra nie otrzyma nic, natomiast spotkanie zakończone remisem zapewni obu drużynom po jednym punkcie. Do 1/8 finału dostaną się wszyscy zwycięzcy poszczególnych grup, a także te drużyny, które zajęły w nich drugie miejsce. Cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc również doczekają się awansu.

UWAGA! Tylko teraz na stronie www.Betfan.pl do odebrania zakład bez ryzyka. Kod promocyjny „BETONLINE” można wpisać tylko przy rejestracji!

Sytuacja, w której dana drużyna będzie miała tyle samo punktów, co inna rozstrzygana jest na ustalonych przez UEFA zasadach, które regulują najważniejsze czynniki mające wpływ na wyższość jednej drużyny nad drugą (w przypadku remisu). Najważniejszym jest liczba punktów zdobytych w meczach bezpośrednich pomiędzy tymi drużynami. Jeżeli i ta będzie taka sama, liczyć się będzie bilans zdobytych i straconych bramek, ale również tych ze spotkań pomiędzy tymi dwiema drużynami. W następnej kolejności liczy się większa liczba zdobytych bramek (nie jest już brany pod uwagę bilans). Jeżeli wszystkie ze wspomnianych warunków nie doprowadzą do wyłonienia lepszej drużyny, zastosowane zostaną te same priorytety, ale brane będą pod uwagę nie tylko mecze między dwoma zespołami, ale wszystkie mecze rozgrywane w obrębie grupy. W ostateczności bierze się pod uwagę pozycję w rankingu reprezentacji FIFA, biorącej pod uwagę cztery poprzednie oficjalne mistrzostwa (Euro i Mistrzostwa Świata).

Oficjalna piłka Euro 2021
Oficjalna piłka Euro 2021

Terminarz rozgrywek. Kiedy i gdzie mecze Euro 2021?

Mistrzostwa Europy w 2021 roku rozpoczną się, jak już wcześniej wspomnieliśmy, 12 czerwca 2021 roku meczem Turcji z Włochami, który rozegrany zostanie na Stadionie Olimpijskim w Rzymie o 21:00 czasu polskiego.

Od tego momentu, w początkowej fazie grupowej, każdego dnia będą rozgrywane po trzy spotkania – kolejno o godzinie 15:00, 18:00 oraz 21:00.

 • W 1/8 finału transmitowane będą po dwa mecze dziennie (od 27 czerwca do 30 czerwca, o 18:00 i 21:00).
 • Cztery ćwierćfinały odbędą się 3 i 4 lipca w tych samych godzinach, co mecze 1/8 finału.
 • Półfinały będą miały miejsce 7 i 8 lipca o godzinie 21:00.
 • Finał odbędzie się 12 lipca 2021 roku, również o godzinie 21:00.

Takie rozplanowanie wszystkich rozgrywek sprawia, że z perspektywy widza będzie możliwość obejrzenia każdego meczu rozgrywanego w ramach Mistrzostw Europy na żywo. Ma to ogromne znaczenie nie tylko z perspektywy czysto rozrywkowej – skorzystają na tym również firmy bukmacherskie, zwłaszcza te, które umożliwiają dokonywanie zakładów „na żywo”. 


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Polscy bukmacherzy

bukmacher bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie: Euro 2021. Terminarz i grupy. Gdzie odbędą się mecze mistrzostw?

spot_img