Gdzie obstawiać siatkówkę? Bukmacherzy do typowania

Siatkówka jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce. Można śmiało powiedzieć, że jest druga – zaraz po piłce nożnej – właśnie pod względem popularności. Doskonale widać to po obecności kibiców na pomniejszych meczach siatkarskich, ale też po zainteresowaniu tą dyscypliną na łamach serwisów bukmacherskich. Jak się okazuje obstawianie siatkówki u bukmacherów potrafi być bardzo emocjonujące i znacznie bardziej przewrotne, niż stawianie na spotkania przynależące do dyscypliny piłki nożnej. Emocje są tutaj tym większe, że akcja rozgrywa się dynamiczniej, a wynik zmienia się z minuty na minutę. Co jednak musimy wiedzieć, zanim przystąpimy do obstawiania? Z usług jakiego bukmachera powinniśmy skorzystać, jeśli już się na nie zdecydujemy?

gdzie obstawiać siatkówkę
Gdzie obstawiać siatkówkę? Najlepsi bukmacherzy do typowania

Gdzie obstawiać siatkówkę? Najpierw zróbmy to…

Rzeczą podstawową w obstawianiu siatkówki jest doskonała znajomość jej zasad – te są nieco bardziej skomplikowane, niż w przypadku piłki nożnej, która jest najpopularniejszym sportem w naszym kraju. Spotkania siatkarskie podzielone są na sety, a aby wygrać każdy z nich konieczne jest zdobycie 25 punktów pod warunkiem, że ma się jednocześnie dwupunktową przewagę (jeżeli przy osiągnięciu 25 punktów takowej nie ma, gra toczy się do momentu, kiedy któraś z drużyn taką przewagę sobie wypracuje). Aby wygrać cały mecz trzeba wygrać trzy sety, jednak w przypadku remisu (2 sety do 2 setów) występuje tak zwany tie-break – ten jest setem specyficznym, bo rozgrywany jest do zaledwie 15 punktów. Różne rodzaje wygranej premiują różną wartością punktową. Za zwycięstwo stosunkiem 3-0 lub 3-1 drużyna otrzymuje 3 punkty w tabeli. Wynik 3-2 prowadzi do podziału punktów, w którym zwycięzca otrzymuje 2 punkty, natomiast przegrany – 1 punkt. W przypadku remisu w dwumeczach stosuje się dokładnie tę samą zależność, a jeżeli obie drużyny będą miały tyle samo punktów, rozgrywany jest dodatkowy „złoty” set, toczący się na zasadach tie-breaku.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Znając już same zasady należy poznać również aspekty charakterystyczne właśnie dla siatkówki, nawet te niezwiązane bezpośrednio z jej zasadami, a bardziej ze specyfiką sportu. Należy wyróżnić tutaj przede wszystkim:

 • obecność kibiców – jako że spotkania siatkarskie rozgrywają się na zamkniętych obiektach (halach sportowych) o ograniczonej wielkości, kibice siedzą stosunkowo niedaleko akcji rozgrywanej na boisku, a ich doping jest przez to bardziej słyszalny i zauważalny; w związku z tym granie „u siebie” potrafi tutaj dać znacznie większą przewagę, niż w jakimkolwiek innym sporcie;
 • skład zespołu – siatkówka jest sportem, w którym zmiany przeprowadzane są bardzo dynamicznie – właśnie dlatego nie zawsze należy patrzeć wyłącznie na podstawowy (wyjściowy) skład, a zamiast tego powinno się mieć na uwadze szeroką kadrę 12 zawodników i sprawdzić formę każdego z nich;
 • kontuzje – w siatkówce kontuzje są czymś niemal powszechnym – choć zawodnicy używają przede wszystkim rąk, pracują również ich nogi, co naraża ich jeszcze bardziej na kontuzję; nawet jeśli nie mają bezpośredniego kontaktu z rywalami;
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE
 • fazę sezonu lub rozgrywek oraz zmęczenie – spotkania w siatkówce są bardzo gęsto usłane – często bezpośrednio po spotkaniach ligowych trzeba jechać na zgrupowanie kadry i brać udział w większym turnieju; zmęczenie jest więc czymś naturalnym i zdecydowanie czymś, czego nie powinniśmy bagatelizować.

Rodzaje zakładów bukmacherskich w siatkówce

Obstawiając spotkania siatkarskie w większości mamy do czynienia z obstawianiem tego, komu uda się wygrać cały mecz – taka sytuacja ma miejsce w większości pomniejszych wydarzeń, w obrębie których nie każdy bukmacher daje więcej opcji. Inaczej ma się sytuacja ze spotkaniami tak zwanej „wyższej rangi”, a więc w przypadku turniejów reprezentacyjnych (więcej o nich – poniżej) – większość z nich nie dość, że jest transmiowana przez czołowych bukmacherów to jest też możliwa do obstawiania w formule „na żywo”. A tutaj mamy dostęp do wielu dodatkowych opcji. Wytypować możemy między innymi:

 • dokładny wynik meczu – mowa oczywiście o wyniku setowym;
 • ilość punktów zdobytych przez drużynę – o sposobie rozliczania punktowego z drużyną powiedzieliśmy co-nieco już wcześniej;
fortuna oferta na siatkówkę
Fortuna to dobry bukmacher na typowanie siatkówki?
 • powyżej / poniżej ilości punktów w meczu – mecze w siatkówce, jako że gra się je do momentu uzyskania przynajmniej dwupunktowej przewagi, mogą trwać bardzo długo – właśnie dlatego bukmacherzy często przyjmują zakłady dotyczące tego, ile punktów zostanie zdobytym w czasie meczu; istnieją też warianty określające ich liczbę w danym secie, a także to, czy będzie to wartość parzysta, czy też nie. Wszystko zależy od konkretnego bukmachera; 
 • punkty zdobyte przez konkretnego siatkarza – polscy bukmacherzy tę opcję zazwyczaj dołączają do spotkań reprezentacji Polski.

Najważniejsze wydarzenia siatkarskie i ligi u bukmacherów

Większość legalnych bukmacherów w Polsce zwraca szczególną uwagę na najważniejsze wydarzenia siatkarskie rangi międzynarodowej, choć część daje również możliwość obstawiania spotkań ligowych czy to w Polsce, czy też innych krajach, w których siatkówka jest popularna – Brazylii, Rosji, Belgii czy coraz częściej Stanach Zjednoczonych. Jeżeli chodzi o rozgrywki międzynarodowe, tych jest znacznie więcej, niż w przypadku piłki nożnej, a dodatkowo rozgrywają się nie co dwa lata, a co roku. Poniżej prezentujemy ich dokładną listę, posortowaną od wydarzeń o największej randze do tych o najmniejszym (oczywiście tylko w porównaniu do innych) znaczeniu:

 • Igrzyska Olimpijskie – co 4 lata;
 • Mistrzostwa Świata – co 4 lata;
 • Puchar Świata – co 4 lata;
 • Mistrzostwa Europy – co 2 lata;
 • Liga Światowa (mężczyźni) / World Grand Prix (kobiety) – co roku.

Każde z wspomnianych powyżej wydarzeń rozgrywa się w określonym czasie i obecnie każdy działający w Polsce bukmacher zawiera je w swojej własnej ofercie.

Gdzie obstawiać mecze siatkówki? Lista bukmacherów

Tak, jak już wspomnieliśmy na samym początku, siatkówka jest drugim pod względem popularności sportem w Polsce – w związku z tym w mniejszym lub większym stopniu znajduje się w ofercie każdego działającego legalnie w naszym kraju bukmachera (STS, Forbet, Fortuna itd.). Mimo wszystko jednak oferta każdego z nich się różni, zwłaszcza biorąc pod uwagę paletę możliwych zakładów, ich transmitowanie oraz oczywiście pakiety powitalne, których zadaniem jest skłonienie początkujących do zabawy w obstawianie spotkań siatkarskich. Poniżej przedstawiamy gdzie najlepiej obstawiać siatkówkę, który bukmacher ma najlepszą ofertę zakładów, bonusy i kursy.

STS

STS (Star-Typ Sport) w swojej ofercie posiada nie tylko wszystkie ważne spotkania organizowane w ramach najpopularniejszych turniejów międzynarodowych, ale też mecze ligowe, w szczególności te z Plus Ligi siatkarzy. Najpopularniejszymi opcjami są u niego obstawianie dokładnego wyniku meczu, zwycięstwa w pierwszym secie czy też czy liczba wszystkich punktów w meczu będzie parzysta lub nieparzysta. STS transmituje na żywo wszystkie mecze i pozwala na obstawianie również w trybie „na żywo”. Ma to spore znaczenie, gdyż obstawiający mają dzięki temu wszystko pod ręką – niezależnie od tego, czy do obstawiania wykorzystują nie tylko komputery, ale i urządzenia mobilne.

bukmacherzy bez depozytu 2022
Polski bukmacher STS – nowy bonus bez depozytu

STS nowych graczy przyciąga również specjalną ofertą powitalną, w ramach której podwaja kwotę pierwszej wpłaty (do 1200 zł zwrotu na konto bonusowe, konieczne do obrócenia, zanim pojawi się na łamach salda głównego), ale też takie coś, jak freebet i cashback, również dla pierwszych zakładów. Dodatkowo z kodem promocyjnym „BETONLINE” darmowy zakład i bonus 29 PLN bez depozytu, kod wpisujemy podczas rejestracji na www.STS.pl. Z pewnością jest to więc interesująca opcja dla wszystkich tych, którzy chcą obstawiać właśnie siatkówkę.

LV Bet

LV Bet to kolejna w pełni polska (po STS) firma bukmacherska, której oferta jeżeli chodzi o siatkówkę jest bardzo rozbudowana. Operator ten nie tylko oferuje możliwość obstawiania meczów z mniej popularnych lig, ale dla każdego oferuje wiele opcji zakładów, dzieląc je na sety, pozwalając na wytypowanie zwycięzcy każdego z nich czy też określania punktów (na zasadzie powyżej / poniżej), jakie zdobędzie każda z drużyn. Co ciekawe, wszystkie spotkania można również obstawiać w trybie „na żywo”.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

LV Bet oferuje wysoki bonus powitalny, freebety bez wpłaty własnej, który obejmuje nie tylko pierwszy, ale i drugi depozyt. Swoich nowych użytkowników zachęca intuicyjną szatą graficzną, dobrze działającą aplikacją mobilną, która pozwala na obstawianie „w biegu” oraz różnorakimi promocjami sezonowymi, organizowanymi na przykład w przypadku większych wydarzeń sportowych.

Fortuna

Fortuna swoją ofertę prezentuje w sposób bardzo intuicyjny, dając możliwość obstawiania wielu siatkarskich lig narodowych, ale też dostosowując ją do kolejnych mistrzostw międzynarodowych w tejże dyscyplinie. Firma daje możliwość obstawiania na żywo, jednak liczba opcji zależy tutaj od rangi danego spotkania – wahają się również kursy, w zależności od sytuacji panującej na boisku. 

Firma daje dostęp do wielu bonusów, nie tylko dla nowych graczy, ale także tych, którzy obstawiają w sposób bardziej regularny. Ci pierwsi mogą skorzystać z bonusowej kwoty sięgającej 600 złotych (zależnej od pierwszej dokonywanej wpłaty, która przed otrzymaniem bonusu musi być czterokrotnie obrócona na kuponach z minimum trzema zdarzeniami o kursie pojedynczego przekraczającym 1.19). Kod promocyjny eFortuna na dodatkowy freebet 20 PLN to obecnie „BETONLINE„, wpisujemy go podczas rejestracji na www.eFortuna.pl.

Dodatkowo Fortuna daje dostęp do dobrze i sprawnie działającej aplikacji mobilnej, z powiadomieniami push i relacją na żywo – dzięki temu niczego nie przegapimy, a korekcji naszych zakładów dokonamy na bieżąco. Obstawianie siatkówki w Fortunie według opinii graczy jest opłacalne, gdyż to bukmacher z najwyższymi kursami.

Obstawianie siatkówki u bukmachera jest opłacalne?

Choć siatkówka nie jest „numerem jeden” jeżeli chodzi o popularność w Polsce, ma w naszym kraju wielu zwolenników i jest ceniona nie tylko ze względu na jej dynamizm, ale też za sprawą tego, że nasza reprezentacja odnosi w niej sukcesy na arenie międzynarodowej. Na forach internetowych widać jakie typy bukmacherskie są często obstawiane, siatkówka na pewno plasuje się tam w ścisłej czołówce, gdyż typerzy wiedzą że można na tym sporcie zarobić pieniądze.

Siatkówka jest też sportem wręcz stworzonym pod zakłady bukmacherskie i doskonale wykorzystujący każdy z ich elementów, zwłaszcza w przypadku bardzo emocjonujących spotkań na żywo. Właśnie dlatego warto się nią zainteresować – zwłaszcza, jeśli w bukmacherce ceni się sobie mnogość dostępnych opcji związanych z zakładami, ale też wysokie kursy i spore ryzyko. Tutaj w każdym meczu jest ono stosunkowo wysokie.

5 / 5. Ocen: 4

Polscy bukmacherzy

bukmacher bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie: Gdzie obstawiać siatkówkę? Bukmacherzy do typowania

spot_img