Gdzie obstawiać siatkówkę? Najlepsi bukmacherzy do typowania

Siatkówka jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce. Można śmiało powiedzieć, że jest druga – zaraz po piłce nożnej – właśnie pod względem popularności. Doskonale widać to po obecności kibiców na pomniejszych meczach siatkarskich, ale też po zainteresowaniu tą dyscypliną na łamach serwisów bukmacherskich. Jak się okazuje obstawianie siatkówki u bukmacherów potrafi być bardzo emocjonujące i znacznie bardziej przewrotne, niż stawianie na spotkania przynależące do dyscypliny piłki nożnej. Emocje są tutaj tym większe, że akcja rozgrywa się dynamiczniej, a wynik zmienia się z minuty na minutę. Co jednak musimy wiedzieć, zanim przystąpimy do obstawiania? Z usług jakiego bukmachera powinniśmy skorzystać, jeśli już się na nie zdecydujemy?

gdzie obstawiać siatkówkę
Gdzie obstawiać siatkówkę? Najlepsi bukmacherzy do typowania

Co trzeba zrobić zanim zacznie obstawiać się siatkówkę?

Rzeczą podstawową w obstawianiu siatkówki jest doskonała znajomość jej zasad – te są nieco bardziej skomplikowane, niż w przypadku piłki nożnej, która jest najpopularniejszym sportem w naszym kraju. Spotkania siatkarskie podzielone są na sety, a aby wygrać każdy z nich konieczne jest zdobycie 25 punktów pod warunkiem, że ma się jednocześnie dwupunktową przewagę (jeżeli przy osiągnięciu 25 punktów takowej nie ma, gra toczy się do momentu, kiedy któraś z drużyn taką przewagę sobie wypracuje). Aby wygrać cały mecz trzeba wygrać trzy sety, jednak w przypadku remisu (2 sety do 2 setów) występuje tak zwany tie-break – ten jest setem specyficznym, bo rozgrywany jest do zaledwie 15 punktów. Różne rodzaje wygranej premiują różną wartością punktową. Za zwycięstwo stosunkiem 3-0 lub 3-1 drużyna otrzymuje 3 punkty w tabeli. Wynik 3-2 prowadzi do podziału punktów, w którym zwycięzca otrzymuje 2 punkty, natomiast przegrany – 1 punkt. W przypadku remisu w dwumeczach stosuje się dokładnie tę samą zależność, a jeżeli obie drużyny będą miały tyle samo punktów, rozgrywany jest dodatkowy „złoty” set, toczący się na zasadach tie-breaku.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Znając już same zasady należy poznać również aspekty charakterystyczne właśnie dla siatkówki, nawet te niezwiązane bezpośrednio z jej zasadami, a bardziej ze specyfiką sportu. Należy wyróżnić tutaj przede wszystkim:

 • obecność kibiców – jako że spotkania siatkarskie rozgrywają się na zamkniętych obiektach (halach sportowych) o ograniczonej wielkości, kibice siedzą stosunkowo niedaleko akcji rozgrywanej na boisku, a ich doping jest przez to bardziej słyszalny i zauważalny; w związku z tym granie „u siebie” potrafi tutaj dać znacznie większą przewagę, niż w jakimkolwiek innym sporcie;
 • skład zespołu – siatkówka jest sportem, w którym zmiany przeprowadzane są bardzo dynamicznie – właśnie dlatego nie zawsze należy patrzeć wyłącznie na podstawowy (wyjściowy) skład, a zamiast tego powinno się mieć na uwadze szeroką kadrę 12 zawodników i sprawdzić formę każdego z nich;
 • kontuzje – w siatkówce kontuzje są czymś niemal powszechnym – choć zawodnicy używają przede wszystkim rąk, pracują również ich nogi, co naraża ich jeszcze bardziej na kontuzję; nawet jeśli nie mają bezpośredniego kontaktu z rywalami;
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
 • fazę sezonu lub rozgrywek oraz zmęczenie – spotkania w siatkówce są bardzo gęsto usłane – często bezpośrednio po spotkaniach ligowych trzeba jechać na zgrupowanie kadry i brać udział w większym turnieju; zmęczenie jest więc czymś naturalnym i zdecydowanie czymś, czego nie powinniśmy bagatelizować.

Rodzaje zakładów bukmacherskich w siatkówce

Obstawiając spotkania siatkarskie w większości mamy do czynienia z obstawianiem tego, komu uda się wygrać cały mecz – taka sytuacja ma miejsce w większości pomniejszych wydarzeń, w obrębie których nie każdy bukmacher daje więcej opcji. Inaczej ma się sytuacja ze spotkaniami tak zwanej „wyższej rangi”, a więc w przypadku turniejów reprezentacyjnych (więcej o nich – poniżej) – większość z nich nie dość, że jest transmiowana przez czołowych bukmacherów to jest też możliwa do obstawiania w formule „na żywo”. A tutaj mamy dostęp do wielu dodatkowych opcji. Wytypować możemy między innymi:

 • dokładny wynik meczu – mowa oczywiście o wyniku setowym;
 • ilość punktów zdobytych przez drużynę – o sposobie rozliczania punktowego z drużyną powiedzieliśmy co-nieco już wcześniej;
fortuna oferta na siatkówkę
Fortuna to dobry bukmacher na typowanie siatkówki?
 • powyżej / poniżej ilości punktów w meczu – mecze w siatkówce, jako że gra się je do momentu uzyskania przynajmniej dwupunktowej przewagi, mogą trwać bardzo długo – właśnie dlatego bukmacherzy często przyjmują zakłady dotyczące tego, ile punktów zostanie zdobytym w czasie meczu; istnieją też warianty określające ich liczbę w danym secie, a także to, czy będzie to wartość parzysta, czy też nie. Wszystko zależy od konkretnego bukmachera; 
 • punkty zdobyte przez konkretnego siatkarza – polscy bukmacherzy tę opcję zazwyczaj dołączają do spotkań reprezentacji Polski.

Najważniejsze wydarzenia siatkarskie i ligi u bukmacherów

Większość legalnych bukmacherów w Polsce zwraca szczególną uwagę na najważniejsze wydarzenia siatkarskie rangi międzynarodowej, choć część daje również możliwość obstawiania spotkań ligowych czy to w Polsce, czy też innych krajach, w których siatkówka jest popularna – Brazylii, Rosji, Belgii czy coraz częściej Stanach Zjednoczonych. Jeżeli chodzi o rozgrywki międzynarodowe, tych jest znacznie więcej, niż w przypadku piłki nożnej, a dodatkowo rozgrywają się nie co dwa lata, a co roku. Poniżej prezentujemy ich dokładną listę, posortowaną od wydarzeń o największej randze do tych o najmniejszym (oczywiście tylko w porównaniu do innych) znaczeniu:

 • Igrzyska Olimpijskie – co 4 lata;
 • Mistrzostwa Świata – co 4 lata;
 • Puchar Świata – co 4 lata;
 • Mistrzostwa Europy – co 2 lata;
 • Liga Światowa (mężczyźni) / World Grand Prix (kobiety) – co roku.

Każde z wspomnianych powyżej wydarzeń rozgrywa się w określonym czasie i obecnie każdy działający w Polsce bukmacher zawiera je w swojej własnej ofercie.

Gdzie obstawiać mecze siatkówki? Lista bukmacherów

Tak, jak już wspomnieliśmy na samym początku, siatkówka jest drugim pod względem popularności sportem w Polsce – w związku z tym w mniejszym lub większym stopniu znajduje się w ofercie każdego działającego legalnie w naszym kraju bukmachera (STS, Forbet, Fortuna itd.). Mimo wszystko jednak oferta każdego z nich się różni, zwłaszcza biorąc pod uwagę paletę możliwych zakładów, ich transmitowanie oraz oczywiście pakiety powitalne, których zadaniem jest skłonienie początkujących do zabawy w obstawianie spotkań siatkarskich. Poniżej przedstawiamy gdzie najlepiej obstawiać siatkówkę, który bukmacher ma najlepszą ofertę zakładów, bonusy i kursy.

STS

STS (Star-Typ Sport) w swojej ofercie posiada nie tylko wszystkie ważne spotkania organizowane w ramach najpopularniejszych turniejów międzynarodowych, ale też mecze ligowe, w szczególności te z Plus Ligi siatkarzy. Najpopularniejszymi opcjami są u niego obstawianie dokładnego wyniku meczu, zwycięstwa w pierwszym secie czy też czy liczba wszystkich punktów w meczu będzie parzysta lub nieparzysta. STS transmituje na żywo wszystkie mecze i pozwala na obstawianie również w trybie „na żywo”. Ma to spore znaczenie, gdyż obstawiający mają dzięki temu wszystko pod ręką – niezależnie od tego, czy do obstawiania wykorzystują nie tylko komputery, ale i urządzenia mobilne.

bukmacherzy bez depozytu 2022
Polski bukmacher STS – nowy bonus bez depozytu

STS nowych graczy przyciąga również specjalną ofertą powitalną, w ramach której podwaja kwotę pierwszej wpłaty (do 1200 zł zwrotu na konto bonusowe, konieczne do obrócenia, zanim pojawi się na łamach salda głównego), ale też takie coś, jak freebet i cashback, również dla pierwszych zakładów. Dodatkowo z kodem promocyjnym „BETONLINE” darmowy zakład i bonus 29 PLN bez depozytu, kod wpisujemy podczas rejestracji na www.STS.pl. Z pewnością jest to więc interesująca opcja dla wszystkich tych, którzy chcą obstawiać właśnie siatkówkę.

LV Bet

LV Bet to kolejna w pełni polska (po STS) firma bukmacherska, której oferta jeżeli chodzi o siatkówkę jest bardzo rozbudowana. Operator ten nie tylko oferuje możliwość obstawiania meczów z mniej popularnych lig, ale dla każdego oferuje wiele opcji zakładów, dzieląc je na sety, pozwalając na wytypowanie zwycięzcy każdego z nich czy też określania punktów (na zasadzie powyżej / poniżej), jakie zdobędzie każda z drużyn. Co ciekawe, wszystkie spotkania można również obstawiać w trybie „na żywo”.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

LV Bet oferuje wysoki bonus powitalny, freebety bez wpłaty własnej, który obejmuje nie tylko pierwszy, ale i drugi depozyt. Swoich nowych użytkowników zachęca intuicyjną szatą graficzną, dobrze działającą aplikacją mobilną, która pozwala na obstawianie „w biegu” oraz różnorakimi promocjami sezonowymi, organizowanymi na przykład w przypadku większych wydarzeń sportowych.

Fortuna

Fortuna swoją ofertę prezentuje w sposób bardzo intuicyjny, dając możliwość obstawiania wielu siatkarskich lig narodowych, ale też dostosowując ją do kolejnych mistrzostw międzynarodowych w tejże dyscyplinie. Firma daje możliwość obstawiania na żywo, jednak liczba opcji zależy tutaj od rangi danego spotkania – wahają się również kursy, w zależności od sytuacji panującej na boisku. 

Firma daje dostęp do wielu bonusów, nie tylko dla nowych graczy, ale także tych, którzy obstawiają w sposób bardziej regularny. Ci pierwsi mogą skorzystać z bonusowej kwoty sięgającej 600 złotych (zależnej od pierwszej dokonywanej wpłaty, która przed otrzymaniem bonusu musi być czterokrotnie obrócona na kuponach z minimum trzema zdarzeniami o kursie pojedynczego przekraczającym 1.19). Kod bonusowy Fortuna na dodatkowy freebet 20 PLN to obecnie „BETONLINE„, wpisujemy go podczas rejestracji na www.eFortuna.pl.

Dodatkowo Fortuna daje dostęp do dobrze i sprawnie działającej aplikacji mobilnej, z powiadomieniami push i relacją na żywo – dzięki temu niczego nie przegapimy, a korekcji naszych zakładów dokonamy na bieżąco. Obstawianie siatkówki w Fortunie według opinii graczy jest opłacalne, gdyż to bukmacher z najwyższymi kursami.

Obstawianie siatkówki u bukmachera jest opłacalne?

Choć siatkówka nie jest „numerem jeden” jeżeli chodzi o popularność w Polsce, ma w naszym kraju wielu zwolenników i jest ceniona nie tylko ze względu na jej dynamizm, ale też za sprawą tego, że nasza reprezentacja odnosi w niej sukcesy na arenie międzynarodowej. Na forach internetowych widać jakie typy bukmacherskie są często obstawiane, siatkówka na pewno plasuje się tam w ścisłej czołówce, gdyż typerzy wiedzą że można na tym sporcie zarobić pieniądze.

Siatkówka jest też sportem wręcz stworzonym pod zakłady bukmacherskie i doskonale wykorzystujący każdy z ich elementów, zwłaszcza w przypadku bardzo emocjonujących spotkań na żywo. Właśnie dlatego warto się nią zainteresować – zwłaszcza, jeśli w bukmacherce ceni się sobie mnogość dostępnych opcji związanych z zakładami, ale też wysokie kursy i spore ryzyko. Tutaj w każdym meczu jest ono stosunkowo wysokie.

5 / 5. Ocen: 4

Polscy bukmacherzy

bukmacher bonus bez depozytu

Najlepsi bukmacherzy: Gdzie obstawiać siatkówkę? Najlepsi bukmacherzy do typowania

spot_img