Jak dobrze obstawiać mecze piłki nożnej?

Piłka nożna to dyscyplina, która w naszym kraju cieszy się największym powodzeniem wśród kibiców. Napędza jednak również mnóstwo innych branż, w tym również tę bukmacherską. Bukmacherzy stale walczą ze sobą o to, aby zapewnić najlepsze warunki do jej obstawiania, a typujący – by w tym typowaniu być po prostu jak najlepszymi. W tym poradniku przedstawimy pięć naszych wskazówek na to, by w obstawianiu być jak najbardziej skutecznym.

Jak dobrze obstawiać mecze piłki nożnej?
Jak dobrze obstawiać mecze piłki nożnej?

Typowanie piłki nożnej – jak robić to tak, by być w tym efektywnym?

Aby obstawiać własne typy bukmacherskie w obrębie piłki nożnej potrzebujemy mnóstwa umiejętności i przygotowania – o wiele więcej, aniżeli w przypadku zakładów bukmacherskich na legalny poker czy od niedawna popularne w naszym kraju sporty wirtualne, cechujące się szybszą formułą i wymagające mniejszego wkładu w przygotowanie się. Poniższe pięć porad ułatwi nam skuteczne typowanie piłki nożnej. Skuteczne to znaczy takie, które przyniesie nam korzyści w zadowalających ich ilościach.

Analiza a obstawianie meczów

Jak najbardziej szczegółowa analiza jest podstawą sukcesywnego obstawiania piłki nożnej. Prawda, możemy mieć własne typy bukmacherskie wynikające z przeczucia, intuicji i wiedzy. Warto jednak, abyśmy dokładnie sprawdzili sytuację danej drużyny w lidze, jej obecną formę, przyjrzeli się kontuzjom oraz zwrócili uwagę na historię spotkań. Przyda się również wyszczególnienie mocnych i słabych stron każdej z drużyn, które ułatwi ich porównywanie w każdym ze spotkań.

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Kilka rozgrywek czy tylko jedna ulubiona liga?

W obrębie piłki nożnej można typować tak dużo różnych rozgrywek, że nie sposób skupić się na nich wszystkich. Znacznie lepiej jest znaleźć jedne, w których się wyspecjalizuje – pomoże to w podejmowaniu lepszych decyzji bukmacherskich, a zakłady bukmacherskie w ich obrębie będą po prostu skuteczniejsze.

Skuteczne typy bukmacherskie

Tworząc własne typy bukmacherskie warto sięgnąć po typy innych osób – niekoniecznie te tworzone z myślą o obstawianiu. Oglądajmy więc studia przed- i pomeczowe, które są prawdziwą skarbnicą informacji właśnie pod tym kątem. Typów jednak nie kopiujmy – wykorzystujmy je do tworzenia i poprawiania tych własnych.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursy 🔥Superbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacja 📱eTOTO610 PLN
❤️ Najlepsza oferta powitalna ❤️STS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynków 🎪Fortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocja 🤩Fuksiarz500 PLN
Ranking legalnych bukmacherów

Jak zwracać uwagę na kursy bukmacherskie?

Kursy bukmacherskie to tak właściwie typy samych bukmacherów. Mniejszy kurs wskazuje na faworyta spotkania, a większy – na drużynę, która ma mniejsze szanse na zwycięstwo. Wykorzystujmy to do budowania własnej świadomości na temat siły każdej z drużyn, ale też szukajmy tak zwanych valuebetów – pozwalają zarobić więcej na pomyłkach, jakie robią bukmacherzy przy ustalaniu kursów.

Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną

Choć wszyscy bukmacherzy w Polsce posiadają swoją ofertę na zakłady bukmacherskie z piłki nożnej, my powinniśmy wybrać takiego, który zaoferuje nam najlepsze warunki obstawiania tegoż sportu. Postawmy na takiego z najlepszymi kursami, niską marżą, najatrakcyjniejszym interfejsem oraz największą liczbą opcji bukmacherskich – koniecznie w obrębie konkretnych rozgrywek, których obstawianie planujemy.

Piłka nożna pewniaki
Jak obstawiać zakłady na piłka nożną? Czy pewniaki istnieją?

Zakłady bukmacherskie z piłki nożnej w naszym kraju są najbardziej popularne, dlatego nie ma problemu z wyborem odpowiedniej firmy na ich typowanie. STS i Fortuna to bukmacherzy wybierani przez zawodowych typerów, nie z przyzwyczajenia ale z oferty jaką te firmy dostarczają graczom.

Bukmacherzy z najlepszą ofertą na piłkę nożną

Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną bez wątpienia napędzają przychody większości polskich bukmacherów – nic więc dziwnego, że każdy z nich przykłada się właśnie do tej dyscypliny, umożliwiając swoim odbiorcom obstawianie większości rozgrywek w jej obrębie. Są jednak podmioty, które robią to lepiej od innych. Sylwetki dwóch z nich przedstawiamy poniżej.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Piłka nożna w STS

Star-Typ Sport jest bukmacherem, który stale udoskonala swoją ofertę, wprowadzając do niej takie nowinki, jak zakłady na legalny poker czy na inne gry karciane. Przoduje również jeżeli chodzi o jego ofertę na piłkę nożną w obrębie której obstawiać możemy większość popularnych rozgrywek. Spotkania reprezentacji Polski są przez niego pokrywane w najlepszy sposób, jako że jest jej sponsorem głównym.

Piłka nożna w Fortunie

Fortuna również wychodzi do swoich klientów z bardzo interesującą ofertą na piłkę nożną, w szczególności na 1. Ligę, której jest sponsorem, a w obrębie której prezentuje zdecydowanie najbardziej kuszące stawki. W Fortunie, podobnie, jak w STS, można też oglądać transmisje wybranych spotkań, ale też obstawiać je w formule na żywo.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Jak obstawiać mecze piłki nożnej? O czym pamietać?

Obstawianie meczy piłki nożnej to nie tylko kwestia szczęścia, ale także wiedzy i analizy. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc:

 1. Badaj drużyny – przede wszystkim należy prześledzić formę obu drużyn, historię ich spotkań, wyniki ostatnich meczów oraz kontuzje i zawieszenia zawodników.
 2. Analizuj statystyki – przyjrzyj się statystykom poszczególnych drużyn, takim jak liczba strzałów na bramkę, posiadanie piłki, liczba rzutów rożnych, itp.
 3. Wybierz odpowiedni rynek – na podstawie analizy drużyn i statystyk wybierz odpowiedni rynek, czyli typ zakładu, który wydaje się najbardziej przewidywalny i opłacalny. Na przykład, jeśli jedna drużyna zdobyła dużo bramek w ostatnich meczach, warto rozważyć obstawienie „powyżej” danego progu bramek.
 4. Korzystaj z porad ekspertów – warto przeczytać opinie i prognozy ekspertów piłkarskich, którzy posiadają dużą wiedzę na temat drużyn, lig i turniejów piłkarskich.
 5. Uważaj na swoje emocje – nie bądź pochopny i nie obstawiaj ze złości, ekscytacji czy pod wpływem alkoholu. Emocje mogą wpłynąć na Twoją decyzję i prowadzić do strat finansowych.
 6. Ustal odpowiedni budżet – nie rób zbyt dużych stawek i nie przekraczaj swojego budżetu. Graj z umiarem i bądź świadomy ryzyka, jakie podejmujesz.

Pamiętaj, że obstawianie meczów piłki nożnej to forma hazardu, która zawsze wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy. Graj odpowiedzialnie i pamiętaj, że nie ma pewnych typów w świecie zakładów sportowych.

Jak obstawiać mecze piłki nożnej? Analiza to podstawa

Analiza statystyk piłkarskich może pomóc w dokładnym obstawianiu meczów piłki nożnej. Można skorzystać z różnych tabel i rankingów, takich jak:

 1. Tabela ligowa – przed obstawieniem meczu warto zobaczyć jak prezentują się drużyny w tabeli. Tabela ligowa pokazuje ilość zdobytych punktów, strzelonych i straconych bramek oraz różnicę bramkową. Można również zobaczyć ile drużyna wygrała, zremisowała i przegrała.
 2. Tabela strzelców – warto wziąć pod uwagę statystyki strzelców bramek. Tabela strzelców pokazuje, którzy zawodnicy zdobyli najwięcej bramek w danej lidze lub turnieju.
 3. Statystyki meczowe – warto sprawdzić statystyki meczowe drużyn, takie jak: liczba strzałów na bramkę, liczba rzutów rożnych, liczba fauli, itp.
 4. Historia spotkań – warto prześledzić historię spotkań pomiędzy dwoma drużynami. Można zobaczyć, kto wygrał poprzednie mecze oraz jakie były wyniki.
 5. Statystyki formy – warto spojrzeć na ostatnie wyniki obu drużyn i ich formę w ciągu ostatnich kilku meczów.

Wszystkie te statystyki można łatwo znaleźć w internecie, na przykład na stronach bukmacherskich lub portalach piłkarskich. Przykładowo, tabela ligowa może wyglądać następująco:

DrużynaPunktyWygraneRemisyPrzegraneBramki StrzeloneBramki Stracone
Manchester City7222626722
Manchester United6319655632
Leicester City5617585334
Chelsea5114964425
Liverpool4914774834

Tabela ta pokazuje aktualne miejsce w lidze, ilość punktów, wygrane, remisy i przegrane mecze, ilość strzelonych i straconych bramek oraz różnicę bramkową dla pięciu najlepszych drużyn w lidze angielskiej Premier League. Analizując tę tabelę przed obstawieniem meczu, można uzyskać lepsze rozeznanie w formie obu drużyn.

Co jeszcze może się przydać przy obstawianiu piłki nożnej?

Kolejną przydatną tabelą jest tabela strzelców, która pokazuje, którzy zawodnicy zdobyli najwięcej bramek w danej lidze lub turnieju. Przykładowo, tabela strzelców Premier League może wyglądać następująco:

ZawodnikDrużynaBramki
Harry KaneTottenham Hotspur21
Mohamed SalahLiverpool20
Bruno FernandesManchester United16
Son Heung-MinTottenham Hotspur14
Patrick BamfordLeeds United14

Tabela ta pokazuje pięciu najlepszych strzelców w lidze angielskiej Premier League. Analizując tę tabelę przed obstawieniem meczu, można ocenić, która drużyna posiada najlepszego strzelca i czy będzie on grał w danym meczu.

Inną przydatną tabelą jest tabela porównawcza pomiędzy dwoma drużynami, pokazująca wyniki ich poprzednich meczów. Przykładowo, tabela porównawcza dla meczu pomiędzy Manchester City a Liverpool może wyglądać następująco:

DrużynaWynik w ostatnich 5 meczachBramki StrzeloneBramki Stracone
Manchester CityW W W L W103
LiverpoolL L W W L77

Tabela ta pokazuje wyniki ostatnich pięciu meczów obu drużyn, ilość strzelonych i straconych bramek. Analizując tę tabelę przed obstawieniem meczu, można uzyskać lepsze rozeznanie w formie obu drużyn i ich potencjalnej motywacji do wygranej.

Wszystkie te tabele i rankingi mogą być przydatne w dokładnym obstawianiu meczy piłki nożnej. Jednak, aby zwiększyć swoje szanse na sukces, ważne jest również zrozumienie gry i sposobu, w jaki drużyny grają, oraz ich stylu gry i taktyki.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 82

Polscy bukmacherzy

bukmacher bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie: Jak dobrze obstawiać mecze piłki nożnej?

spot_img