Jak obstawiać esport?

Esport robi się coraz bardziej popularny i to zarówno wśród graczy, jak i kibiców. Ci drudzy z chęcią obstawiają rozgrywki esportowe, licząc na dobre wygrane. Jak obstawiać esport, by zwiększyć szanse na zgarnięcie kasy za kupony? Poznaj kilka naszych wskazówek!

Jak obstawiać esport?

Jakie gry można obstawiać?

Do wyboru masz kilka znanych i lubianych gier, to jest Counter Strike, League of Legends, Dota 2, FIFA, Overwatch, NBA, King of Glory. Wielu bukmacherów oferuje zakłady właśnie na te tytuły, przy czym najbardziej popularne mają po kilkadziesiąt typów kuponów, trochę mniej znane po kilka opcji. Szukaj właściwych zakładów w zakładce esport na stronach legalnych zakładów bukmacherskich

Wybór bukmachera

Jak wybrać dobrego bukmachera do obstawiania esportu? Przede wszystkim szukaj legalnego operatora, z koncesją w Polsce. Po drugie, zerknij na ofertę – czy jest sporo gier i wiele kuponów różnego rodzaju, tak by można pokombinować z obstawianiem i zdywersyfikować ryzyko. Wreszcie sprawdź bonusy, bo bukmacherzy dają często na start dobre promocje.

Przygotowanie do obstawiania

Zanim zdecydujesz się kupić kupon, przygotuj się do obstawiania. Przede wszystkim dobrze poznaj gry. Bez znajomości danego tytułu nie próbuj nawet bawić się w obstawianie. Każda gra ma specyficzne reguły, swój język, kombinacje, typy. Przykładowo trzeba wiedzieć, ile punktów należy zdobyć by wygrać rundę lub czym jest pierwsza krew lub inhibitor, aby skutecznie obstawić kupony. Jeśli to twoje początki w esporcie, to najpierw się porządnie dokształć i obejrzyj kilka turniejów. Gdy już czujesz się przygotowany, to przejrzyj statystyki. Podobnie jak w przypadku obstawiania klasycznych dyscyplin, analiza statystyk jest kluczowa. Sprawdź, jak normalnie gra dana drużyna, czy rusza do boju od pierwszej rundy, czy woli wolniejsze tempo. Prześledź także historie gry poszczególnych zawodników i pamiętaj, że oni też mogą mieć gorsze i lepsze okresy, jak zawodnicy w piłce nożnej czy koszykówce.

Najlepsze zakłady w esporcie

Które z licznych oferowanych u bukmacherów zakładów na esport wybrać? Jest kilka dających szanse na naprawdę fajne wygrane.

  • Wynik końcowy. Klasyczny i najprostszy zakład, polecany dla poczatkujących. Możesz obstawiać zwycięstwo danej drużyny lub remis. 
  • Handicap. Zakład, który występuje też w klasycznych dyscyplinach sportowych. Polega na wyrównaniu szans, czyli dopisaniu wirtualnie punktu dla słabszej drużyny. Każdy typer decyduje każdorazowo jak wysoki doda handicap. Tego typu zakład sprawdza się w meczach drużyn, gdzie widać sporo różnice poziomów.
  • Pierwsza krew. Typowy zakład esportowy, dla gier jak CS, LoL, Dota 2. Chodzi tu o zabicie członka przeciwnej ekipy. 
  • Liczba rund. Typowanie, ile będzie rund. Większość gier opiera się na systemie, w którym do wygranej trzeba zdobyć 16 punktów, każdy punkt to dana runda. Można obstawiać under i over danej liczby rund.
  • Kto pierwszy. Typowe zakłady w esporcie, ale konkretna jego treść zależy od gry. Przykładowo w LoL odpowiada się na pytanie, kto zniszczy pierwszy inhibitor lub kto pierwszy zabije smoka czy barona. 

Jakich zakładów unikać?

Jest kilka, których nie polecamy, bo wiążą się z dużym ryzykiem i nie dają większych szans na wygraną:

  • Zakłady AKO z kilkunastoma zdarzeniami. Takie długie taśmy kuszą typerów nie tylko w esporcie. Ale choć łatwo tu wypracować dobry kurs, to jedno złe wytypowanie zniszczy cały wysiłek. Szanse na wygraną są małe. Ryzyko się nie opłaca.
  • Obstawianie ulubionej drużyny. Bądź obiektywny i nie obstawiaj zawsze swojej ulubionej drużyny i gracza. Jeśli nie umiesz na zimno spojrzeć na rywalizację, to nie baw się w bukmacherkę.
  • Zakłady na faworyta. To zawsze wydaje się mało ryzykowne – obstawić faworyta, z niskim kursem, ale z wysoką stawką by podbić wygraną. Jeśli jednak kurs jest mały, to niewiele ugrasz, bo pamiętaj, że musisz zapłacić 12% podatku od wygranej. Przy kursie 1,20, zarobisz tylko 105 zł i 60 gr, obstawiając aż 100 zł… Resztę wygranej zje podatek. Gra niewarta świeczki.

5 / 5. Ocen: 1

Polscy bukmacherzy

bukmacher bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie: Jak obstawiać esport?

spot_img