Jak obstawiać skoki narciarskie? Gdzie się opłaca?

Od wielu, wielu lat naszą zimową dyscypliną numer jeden są skoki narciarskie, a popularność tej konkurencji przekłada się również na zainteresowanie skokami typerów obstawiających swoje kupony na stronach legalnych bukmacherów. Czy jednak na pewno większość z graczy wie, jak robić to w ten sposób, aby osiągać regularne profity i czerpać satysfakcję z typowania skoków?

Jak obstawiać skoki narciarskie? Gdzie się opłaca?
Jak obstawiać skoki narciarskie? Gdzie się opłaca?

Którzy bukmacherzy oferują najlepsze zakłady na skoki narciarskie? U których operatorów możemy przy okazji liczyć na darmowy bonus? Jak obstawiać skoki narciarskie i jakie błędy typerzy popełniają najczęściej? Za kilka minut poznacie odpowiedź na te i wiele innych pytań dotyczących obstawiania skoków. 

Obstawianie skoków narciarskich – oferta bukmacherów

Od momentu, kiedy Adam Małysz u progu obecnego stulecia zaczął odnosić swoje pierwsze sukcesy i latami dominował na skoczniach całego świata, skoki narciarskie na stałe zagościły w polskich domach. Obecnie żaden kibic w naszym kraju nie wyobraża sobie weekendu bez konkursu Pucharu Świata, a niedzielne zawody stały się nieodłącznym uzupełnieniem uroczystego rosołu i kotleta!

BukmacherZakłady na skoki narciarskie
STSPełna oferta na sezon letni i zimowy
FortunaOgromny wybór zakładów na Puchar Świata
SuperbetDużo promocji z bonusami
FuksiarzMożliwość odbierania cashbacku każdego dnia

Tak gigantyczna popularność samej dyscypliny nie mogła pozostać niezauważona przez typerów obstawiających zakłady, a najlepsi legalni bukmacherzy nie mogli przejść obojętnie obok tak gigantycznego zjawiska społecznego. Efekt tego jest taki, że oferta zakładów na skoki narciarskie od topowych operatorów z licencją pęka w szwach, a olbrzymi wybór kursów, opcji i rynków zakładów sprawia, że niejednemu mniej doświadczonemu typerowi od ich natłoku może zakręcić się w głowie. 

Stąd nasz pomysł na stworzenie poradnia typera, w którym krok po kroku opiszemy najpopularniejsze rodzaje zakładów dostępne na stronach bukmacherów z licencją w Polsce, sprawdzimy ofertę od topowych operatorów, a także podpowiemy Wam jak sprawić, żeby w Waszej historii zakładów dotyczących skoków narciarskich coraz częściej pojawiał się kolor zielony. 

STS skoki narciarskie kod promocyjny
STS skoki narciarskie kod promocyjny

Skoki narciarskie – rodzaje zakładów bukmacherskich

Zanim zaczniecie obstawiać u bukmachera zakłady dotyczące skoków narciarskich warto byłoby najpierw wiedzieć, z czym ma się do czynienia i jakie rodzaje zakładów na skoki czekają na Was na stronach operatorów z licencją w naszym kraju. A wybór jest naprawdę spory!

Legalne serwisy doskonale zdają sobie sprawę z popularności jaką cieszą się skoki narciarskie w Polsce, dlatego robią co w ich mocy, aby oddać w ręce graczy jak najwięcej rynków, kursów i opcji zakładów. Każde z nich można podzielić według rozmaitych kategorii, natomiast według nas najbardziej klarowne i przejrzyste jest kryterium dotyczące czasu rozliczenia kuponu. 

Pierwsze z nich to zakłady długoterminowe, czyli takie, które gracz może obstawić na długo przed zakończeniem rywalizacji. Kolejna kategoria to zakłady przedmeczowe, dzięki którym gracz ma możliwość wytypowania rozstrzygnięć w najbliższym konkursie. Wreszcie ostatni rodzaj zakładów na skoki narciarskie, czyli kursy na żywo, umożliwiające typerom obstawianie wyników w trakcie trwania zawodów. 

Typowanie skokówOpis zakładu
Oferta przedmeczowa na konkursMożliwość stawiania przed konkursem – kto wygra, stanie na podium znajdzie się w TOP 10 itp.
Oferta na żywoObstawianie zakładów w trakcie trwania zawodów. Obstawiać można, między innymi, wirtualne pojedynki
Zakłady długoterminoweTypowanie zwycięzcy Pucharu Świata, igrzysk, mistrzostw czy konkretnego cyklu jak Raw Air

Oferta na skoki narciarskie – zakłady długoterminowe

 • Triumfator Pucharu Świata (lub jakiegoś konkretnego turnieju) – na pierwszy rzut oka zadanie gracza wydaje się dość łatwe. Wystarczy, że wskaże skoczka, który okaże się najlepszy na koniec całego sezonu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ewentualnie Turnieju Czterech Skoczni, Igrzysk Olimpijskich lub Mistrzostw Świata w lotach. Z jednej strony to zakład dość ryzykowny, gdyż w trakcie sezonu sporo może się wydarzyć, z drugiej jednak zachęcają atrakcyjne kursy. 
 • H2H – w tym przypadku zadaniem gracza jest wskazanie skoczka, który w pojedynku bezpośrednim okaże się lepszy od swojego rywala. Topowi bukmacherzy proponują sporo par, wśród których wytrawne oko doświadczonego typera z łatwością wyłapie wartościowe kursy. 

Oferta na skoki narciarskie – zakłady przedmeczowe (krótkoterminowe)

 • Zwycięzca konkretnego konkursu – najbardziej tradycyjny zakład krótkoterminowy. Zadanie gracza polega na wskazaniu skoczka, który okaże się górą w najbliższych zawodach. 
 • Miejsce zawodnika w konkursie – rzecz jasna nie ma potrzeby wskazywania dokładnej lokaty, a wystarczy przedział, w którym zawody ukończy konkretny skoczek. W zależności od bukmachera będzie to Top 3, Top 6, Top 10, Top 15 oraz Top 30. 
 • H2H – jeden z najpopularniejszych zakładów i ulubionych rynków przez samych graczy, na którym wystarczy wskazać skoczka, który w bezpośrednim pojedynku zajmie w konkursie wyższe miejsce od swojego rywala z pary. Dlaczego gracze tak lubią zakłady H2H? Bo przynajmniej w teorii typer ma 50% szans na postawienie zwycięskiego kuponu, a kursy bywają niejednokrotnie bardzo atrakcyjne. 
 • Zakłady specjalne – takie rynki zależą wyłącznie od pomysłowości bukmachera, gdyż możliwości jest bardzo wiele. Przykładowo – na stronach polskich bukmacherów z licencją można obstawić liczbę Polaków w konkursie, drugiej serii, w pierwszej dziesiątce lub na podium, rekord skoczni, itd. 
Fortuna skoki narciarskie - kod promocyjny
Fortuna skoki narciarskie – kod promocyjny

Oferta na skoki narciarskie – zakłady na żywo

 • Zwycięzca – w tym przypadku niepotrzebne są chyba większe wyjaśnienia. Zadaniem typera jest wskazanie skoczka, który wygra konkurs. 
 • Miejsce zawodnika na koniec zawodów – również ten rynek zakładów wydaje się dość oczywisty. Wystarczy wskazać miejsce skoczka w konkursie, a w zależności od bukmachera do dyspozycji graczy są przedziały Top 3, Top 6, Top 10, Top 15 lub Top 30. 
 • H2H – ten rodzaj zakładów na żywo to nie tylko okazja na sporą wygraną w przypadku powodzenia, ale również olbrzymia porcja emocji. 
 • Długość skoku – topowi bukmacherzy dają możliwość postawienia zakładów Powyżej/Poniżej co do każdego kolejnego skoku (np. powyżej 125 metrów). 
 • Specjalne – w tym przypadku wiele zależy od pomysłowości samego bukmachera. Przykładowe zakłady to liczba Polaków na podium, rekord skoczni, handicapy, itd.

Jak obstawiać zakłady na skoki narciarskie?

Na co warto zwrócić uwagę, kiedy decydujemy się na obstawianie skoków narciarskich? Istnieje kilka cennych wskazówek, dzięki którym – przynajmniej w teorii – obstawienie zwycięskiego kuponu powinno być nieco łatwiejsze. Przede wszystkim warto być na bieżąco z aktualnymi wynikami i formą poszczególnych skoczków. Zakładając, że warunki atmosferyczne w trakcie konkursu są równe dla wszystkich, wówczas najlepsi zawodnicy są dosyć powtarzalni i z tygodnia na tydzień potwierdzają dobrą dyspozycję. 

Jakiego bukmachera do skoków najlepiej wybrać? Niektórzy proponują bardzo duże bonusy ze specjalnymi dodatkami:

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Decydujący wybór związany z tym, jakiego bukmachera warto wybrać, należy do każdego z osobna. Typerzy muszą sami wybierać dla siebie odpowiednie rozwiązania.

Nawet przy najlepszej formie danego skoczka nie warto traktować go jako 100% pewniaka do wygranej. Parametry na każdej skoczni są zupełnie inne i wszyscy skoczkowie mają swoje ulubione obiekty oraz skocznie, na których sobie kompletnie nie radzą. Wiedza na ten temat może okazać się na wagę złota w kontekście obstawienia zwycięskiego zakładu.

Skoki narciarskie zakłady długoterminowe u bukmachera
Skoki narciarskie zakłady długoterminowe u bukmachera

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę w trakcie obstawiania skoków narciarskich jest wysokość proponowanych kursów. Nawet przy sporej dozie wiedzy i aktualnych informacji na temat formy poszczególnych zawodników należy mieć z tyłu głowy, że skoki jako dyscyplina są dosyć nieprzewidywalne, a o wynikach bardzo często decydują warunki atmosferyczne lub dyspozycja dnia. Dlatego kompletnie nieopłacalne z punktu widzenia gracza jest typowanie faworytów po niskich kursach. Nawet najlepsi skoczkowie często nie radzą sobie np. z niesprzyjającym wiatrem i zajmują odległe miejsce w konkursie, dlatego obstawianie ich po kursach rzędu 1.40 – 1.50 kompletnie mija się z celem. 

Wreszcie, co bardziej doświadczeni typerzy mogą pokusić się o obstawianie zakładów na skoki na żywo. Wydarzenia na skoczni w trakcie konkursu układają się niejednokrotnie w logiczną całość, a czujne oko eksperta błyskawicznie dostrzeże spore value w jakiejś opcji zakładu. 

ZOBACZ JESZCZE:

Zakłady na skoki narciarskie – gdzie obstawiać, żeby się opłacało?

Aby odnieść sukces w trakcie obstawiania skoków narciarskich, nie wystarczy spora wiedza i bukmacherski nos, ale warto również zastanowić się nad rejestracją konta i wpłaceniem depozytu u solidnego bukmachera internetowego. Pytanie, jakiego bukmachera wybrać do skoków narciarskich nie jest jednak takie skomplikowane. Kilka serwisów posiada naprawdę bardzo szeroki wachlarz zakładów na skoki narciarskie, dzięki czemu szanse gracza na postawienie zwycięskiego kuponu automatycznie wzrastają.

 • Bukmacher STS – ten jeden z liderów na polskim rynku zakładów sportowych słynie z doskonałej oferty na większość dyscyplin, a skoki narciarskie nie stanowią tutaj wyjątku. Do dyspozycji graczy jest mnóstwo opcji postawienia kuponu, a STS wystawia swoje kursy nie tylko na konkurs, ale również na kwalifikacje i serię próbną. Wizytówką bukmachera STS są m.in. kursy na handicapy różnicy punktowej pomiędzy poszczególnymi skoczkami, mnóstwo linii H2H oraz ciekawe zakłady specjalne (np. długość kolejnego skoku lub liczba Polaków na podium konkursu). 
 • Bukmacher Fortuna – powodów do narzekań nie będą mieli również eksperci od skoków narciarskich, którzy zdecydują się zarejestrować konto gracza w Fortunie. Poza sporym wyborem zakładów przedmeczowych, na żywo oraz długoterminowych do dyspozycji graczy co tydzień dostępne są specjalne promocje dedykowane wyłącznie dla typerów obstawiających skoki. 
Obstawianie skoków narciarskich w Superbet. Kod promocyjny
Obstawianie skoków narciarskich w Superbet. Kod promocyjny
 • Bukmacher Superbet – nic nie można zarzucić ofercie na skoki narciarskie od bukmachera Superbet. Serwis oddaje w ręce graczy sporą paczkę zakładów przedmeczowych, ciekawe opcje postawienia kuponów na żywo, a tradycyjnie już kursy proponowane przez Superbet należą do najwyższych na rynku. 

Warto pamiętać, że w niektórych miejscach dostępne są w ofercie premie bez depozytu za darmo, które można odebrać za wykonanie prostych kroków.

Poradnik typera – jak obstawiać skoki narciarskie: pytania i odpowiedzi

Gdzie mogę obstawiać skoki narciarskie?

Oferta zakładów na skoki narciarskie znajduje się na stronach wszystkich topowych bukmacherów z licencją w Polsce. 

Jakie zakłady na skoki narciarskie mogę obstawiać?

W zależności od bukmachera do dyspozycji graczy są najrozmaitsze rynki zakładów – od triumfatora konkretnego konkursu, przez bezpośrednie pojedynki H2H, aż po zakłady specjalne dotyczące chociażby rekordu skoczni lub przewagi danego zawodnika. 

Jak zgarnąć darmowy bonus na skoki narciarskie?

Pomysłowość legalnych bukmacherów nie zna tutaj granic. Prawdopodobnie najlepsze promocje na skoki czekają na graczy u bukmachera Fortuna, który każdego tygodnia nagradza najdłuższe zwycięskie kupony bonusami. 

5 / 5. Ocen: 55

Polscy bukmacherzy

bukmacher bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie: Jak obstawiać skoki narciarskie? Gdzie się opłaca?

spot_img