Jaki jest najlepszy system bukmacherski?

Przystępując do tematyki zakładów bukmacherskich zazwyczaj chcemy obstawić jedno czy dwa spotkania drużyny, której kibicujemy (ewentualnie reprezentacji, za którą się opowiadamy). Bardzo często bywa jednak tak, że świat bukmacherski wciągnie nam, a my – zwłaszcza po pierwszych wygranych – zapragniemy wycisnąć z niego więcej, wygrać więcej pieniędzy i – po prostu – uczynić z niego formę zarobku. Nie ma w tym nic złego – dopóki będziemy wiedzieli, co robimy. W dzisiejszym poradniku powiemy kilka słów na temat systemów bukmacherskich i tego, dlaczego warto się nimi posiłkować, w szczególności jeżeli planuje się zarabiać pieniądze na zakładach bukmacherskich.

najlepsze systemy bukmacherskie
Jaki jest najlepszy system bukmacherski?

Czym jest system bukmacherski i po co się go stosuje?

System bukmacherski, zwany też systemem stawkowania, jest metodą, która ma na celu zwiększenie szans obstawiającego na wygraną w czasie obstawiania spotkań sportowych. Dobry system bukmacherski wspiera osiąganie zysków, a stosuje się go wyłącznie w dłuższej perspektywie, a zatem przede wszystkim przy obstawianiu spotkań na przestrzeni dłuższego czasu i dysponowaniu nieco większym budżetem (choć ten drugi element jest, oczywiście, względny).

Czym powinien się cechować idealny system bukmacherski?

Wybierając system bukmacherski powinniśmy go dobrać przede wszystkim pod kątem naszego doświadczenia – na samym początku najlepiej jest zacząć od systemów mniej skomplikowanych i po prostu logicznie brzmiących w swoich zasadach. Dopiero gdy naprawdę pojmie się sposób ich działania (który, powiedzmy sobie szczerze, najlepiej przedstawi nie definicja, a sama praktyka) można przejść do stosowania bardziej zaawansowanych systemów. Dobry system bukmacherski powinien oferować:

  • niewielkie ryzyko na stratę naszego budżetu, który możemy przeznaczyć na obstawianie,
  • maksymalne wykorzystywanie potencjału typów,
  • jak najmniejsze wahanie się budżetu – po każdym z meczów, które obstawiamy według systemu budżet będzie się różnił, co jest oczywiste; ważne, żeby nie było w nim skrajności;
  • maksymalny yield – yield jest stosunkiem całkowitego zysku (tego ostatecznego, widocznego po przejściu przez cały system i obstawieniu wszystkich spotkań, które mieliśmy w planach obstawić) do zainwestowanej w jego osiągnięcie kwoty; każdy zakład powinien nam przynieść zysk, w rozliczeniu ogólnym – niewielkie straty w pojedynczych przypadkach to coś normalnego;
  • optymalne wykorzystanie całego budżetu.
Polski bukmacher sts 2020
Bukmacher STS oferuje darmowy bonus bez depozytu 29 PLN

Oczywiście przy wyborze systemu bukmacherskiego powinniśmy zwrócić uwagę na nasz główny cel. Pamiętajmy, że zakłady bukmacherskie są jedną z form hazardu – tego nie przeskoczymy. Dla niektórych idealny system będzie takim, dzięki któremu nie stracimy całego kapitału (a zatem będzie bezpieczny). Innych satysfakcjonować będzie jak największy zysk, który potencjalnie będą mogli osiągnąć.

Valuebety – czym są i dlaczego czasem warto w nie zainwestować?

Niezależnie od tego, na jaki konkretny system finalnie się zdecydujemy, rzeczą podstawową do prawdziwego zarabiania pieniędzy na zakładach bukmacherskich są tak zwane „valuebety”, czyli – tłumacząc to dosłownie – „wartościowe obstawienia”. Są to takie zakłady, których kurs jest wyższy, aniżeli powinien być. Ich odnajdywanie nie należy do najprostszych. Zazwyczaj bowiem widząc wysokie kursy na daną drużynę sportową możemy się spodziewać, że bukmacher po prostu daje jej małe szanse na zwycięstwo (a w związku z tym płaci więcej, gdyby jednak do tego doszło). Choć często ma rację, nie zawsze tak jest. Kursy są ustawiane przez człowieka, a nie przez algorytm i zdarza się, że taki człowiek źle oszacuje prawdopodobieństwo wygranej. Skuteczna bukmacherka polega właśnie na tym, żeby wyławiać takie pomyłki i w brutalny sposób je wykorzystywać.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Do korzystania z valuebetów, tak ważnego i istotnego we wszystkich systemach bukmacherskich, konieczne jest oczywiście dokładne zapoznanie się z każdą drużyną i dyscypliną, w obrębie której się poruszamy. To właśnie zorientowanie się w tematyce i szybkie reagowanie na zmiany kursów są tutaj kluczowe.

Wybrane rodzaje systemów bukmacherskich

Systemów bukmacherskich w chwili obecnej jest całe mnóstwo i ilekroć profesjonalny gracz wpadnie na jakiś pomysł, zazwyczaj publikuje go właśnie w postaci systemu, który jest później weryfikowany przez większe grono odbiorców. Poniżej przedstawiamy te systemy, które od wielu lat cieszą się największym zainteresowaniem ze strony odbiorców, stale zyskując nowych typerów, którzy wcielają je w życie.

Płaska Stawka

Płaska stawka jest najprostszym systemem stawkowania w zakładach bukmacherskich – z uwagi na to jest często stosowana przez początkujących graczy. Schemat jej działania jest prosty: wybieramy jedną stałą stawkę, za którą gramy KAŻDY kolejny zakład (wszystko tutaj zależy też od kursu – staramy się nigdy nie przekraczać ustalonej przez siebie stawki), przy jednoczesnym zachowaniu zasady, żeby pojedynczy zakład nie przekraczał 5% całości budżetu. Główną zaletą tego systemu jest niewielkie ryzyko utraty wszystkich środków, jakimi dysponujemy. System ten jest też prosty w założeniach i implementacji – mimo wszystko jednak przynosi stosunkowo małe zyski.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Stała procentowa stawka

System stałej procentowej stawki jest kolejnym, po opisanej powyżej płaskiej stawce, popularnym systemem bukmacherskim, który jest ściśle powiązany z naszym głównym budżetem. Jego głównym założeniem jest ustalenie pewnego procenta, o który będziemy zwiększali lub zmniejszali stawki na kolejne zakłady bukmacherskie.  Najlepiej zobrazować to na konkretnym przykładzie, który prezentujemy poniżej.

Załóżmy, że rozpoczynamy grę u bukmachera z saldem 1000 złotych. Ustalamy, że będziemy grali za 3% naszego kapitału (choć zazwyczaj gra się za nieco mniej). Na nasz pierwszy zakład bierzemy więc podstawę 30 złotych. Zakładając, że weźmiemy udział w zakładzie z kursem 2.00, wydamy na niego 60 złotych. Jeżeli wygramy, będziemy mieli na koncie 1060 złotych. Kolejny zakład zmusi nas do kolejnego obliczenia 3% z nowej kwoty, a następnie zagraniu po wybranym przez nas kursie. Nic tu się dalej nie zmienia – z tym, że jeśli przegramy, procent będzie wyciągany z mniejszej liczby, a stawka się zmniejszy.

Plusem tego systemu jest na pewno fakt, że ciężko jest z nim stracić cały budżet. Nadaje się dla początkujących graczy, choć nie jest w stanie zapewnić nam mnóstwa pieniędzy. Może jednak stanowić doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z systemami bukmacherskimi.

System Kelly’ego

System opracowany został przez amerykańskiego matematyka Johna Kelly’ego, który zauważył, że istnieje związek między grami hazardowymi a transmisją informacji. Ten zdaniem wielu typerów najlepszy system bukmacherski polega na oszacowaniu prawdopodobieństwa wystąpienia pożądanego wyniku i – co ważne – dobrania optymalnej stawki właśnie na niego. Jego działanie najlepiej zobrazować na wzorze:

Stawka = [ Kap × ( p × k – 1) ] / (k – 1)

gdzie Kap oznacza kapitał, którym dysponujemy, p – prawdopodobieństwo (w procentach) tego, że trafimy – musimy je oszacować sami, a kurs – oczywiście kurs na dane wydarzenie sportowe. System Kelly’ego umożliwia optymalne zarządzanie posiadanym kapitałem, co jest zdecydowanie jego największą zaletą. Nie wchodzimy tutaj w nic „w ciemno”, a zamiast tego sami mamy pełną kontrolę nad tym, co dokładnie robimy. Mimo wszystko jednak system wymaga od nas ogromnej wiedzy na temat zakładów bukmacherskich, ale też na temat dyscypliny sportowej i drużyny, na którą chcemy postawić. W związku z tym system ten jest proponowany przede wszystkim tym graczom, którzy posiadają już pewne doświadczenie na polu zakładów wzajemnych.

Który system bukmacherski wybrać?

Starając się wybrać system bukmacherski należy mieć w pamięci to, że nie ma systemu idealnego, a więc takiego, który zapewni nam pewny, stuprocentowy i ogromny zysk. Jeżeli takowy by istniał, każdy by z niego skorzystał. Wybierając system dla siebie musimy wiedzieć, że najczęściej będziemy musieli dopasować go do własnych potrzeb, w tym do budżetu, jakim dysponujemy czy tego, jak bardzo chcemy ryzykować. Niektóre z wymienionych przez nas systemów (jak płaska stawka) polecane są użytkownikom początkującym, dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z bukmacherką, ale chcących zadomowić się w jej świecie na dłużej. Inne z kolei (jak system Kelly’ego czy stała procentowa stawka) polecane są użytkownikom średnio-zaawansowanym, którzy wiedzą już co-nieco na temat zakładów bukmacherskich i potrafią podjąć ryzyko.

sts poker online legalnie
Legalne typowanie gier karcianych w STS Betgames

Pamiętajmy, że przed wybraniem któregokolwiek z systemów, o których wspomnieliśmy w naszym artykule musimy doskonale poznać dyscyplinę, jaką chcemy obstawiać – zarówno pod względem rządzących nią zasad, jak i aspektów niezwiązanych bezpośrednio z zasadami, a tyczących się bezpośrednio obstawianych drużyn. Systemy nie są czymś nowym i mówi się, że każdy gracz w końcu wypracowuje swój. Nie traktujmy ich wiec jako coś, według czego trzeba podążać, a raczej uznajmy je jako drogowskazy do naszej własnej bukmacherskiej kariery.

Czy systemy bukmacherskie gwarantują wygraną?

System bukmacherski jest czymś, co może nam pomóc w osiąganiu sukcesów u wszystkich legalnych operatorów bukmacherskich. Nad jego wykorzystaniem powinniśmy się zastanowić w szczególności wtedy, gdy obstawiamy dużo, a bukmacherka stała się dla nas nieodzowną częścią naszego życia i po prostu chcemy być skuteczni. Nie traktujmy tychże systemów jako natychmiastowej przepustki do wielkich pieniędzy – choć mogą takową być, nie muszą, przynajmniej nie od razu. Nie wskakujmy więc na głęboką wodę i zacznijmy od systemu dla początkujących, na przykład od płaskiej stawki, starając się nie przekraczać dużej części naszego kapitału. Pamiętajmy też, że jeżeli z danym systemem nam nie wychodzi, możemy spróbować swoich sił z innych. 

Ważne jest jednak, aby dać systemowi czas, a przede wszystkim nie mieszać go z innym. Wywoła to efekt przeciwny do zamierzonego. W wyborze systemów bukmacherskich zwracajmy też uwagę na analizowanie swoich wyników i osiągnięć oraz dostosowywanie się do nich. Właśnie w ten sposób możemy uniknąć strat, a zwiększyć swoje szanse na duży zarobek. Przede wszystkim jednak czerpmy z tego wszystkiego radość, a systemy dopasowujmy do własnych potrzeb. Do pewnego stopnia są elastyczne, a my możemy to wykorzystać na własną korzyść.

5 / 5. Ocen: 11

Polscy bukmacherzy

bukmacher bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie: Jaki jest najlepszy system bukmacherski?

spot_img