Kto może zagrozić Zmarzlikowi w zdobyciu trzeciego tytułu mistrza świata? 

Już 30 kwietnia wystartuje cykl Grand Prix o indywidualne mistrzostwo świata na żużlu. W rywalizacji weźmie udział szesnastu najlepszych zawodników z sześciu krajów, w tym również z Polski. Wszystkie argumenty wskazują na to, że murowanym faworytem do mistrzostwa świata będzie Bartosz Zmarzlik, dla którego może to być trzeci tytuł w karierze. Którzy zawodnicy mogą zagrozić najlepszemu polskiemu zawodnikowi w zrealizowaniu tego celu? 

Kto może zagrozić Zmarzlikowi w zdobyciu trzeciego tytułu mistrza świata? 

Tegoroczne Grand Prix bez Rosjan

Szanse Bartosz Zmarzlika mocno wzrosły po dyskwalifikacji Rosjan ze względu na inwazję Rosji w Ukrainie. Tym samym, w tegorocznym cyklu mistrzostw świata nie weźmie udziału aktualny obrońca tytułu, Artiom Łaguta, a także Emil Sajfutdinow, który przed rokiem był trzeci. Jak wskazuje serwis protypy.pl Łaguta i Sajfutdinow zaliczali się do grona najmocniejszych zawodników w obsadzie, a ich brak na pewno będzie odczuwalny w rywalizacji. Przypomnijmy, że rosyjscy żużlowcy nie mogą także występować w tegorocznych rozgrywkach ligowych w Polsce. 

Terminarz spotkań sprzyja Zmarzlikowi

Aż cztery wyścigi z jedenastu zaplanowanych kolejek odbędą się na polskich torach. Zawody zaplanowano w Warszawie (14 maja), Gorzów Wielkopolski (25 czerwca), Wrocław (27 sierpnia) oraz Toruń (1 października) i na końcu aplikacje bukmacherskie. Występy na swoich torach wiążą się z atutem dopingu ze strony kibiców, a także lepszą znajomością tych torów. To kolejny ważny argument, który przemawia za tym, że Bartosz Zmarzlik wywalczy trzeci w karierze tytuł mistrza świata. 

Którzy zawodnicy mogą podjąć rywalizację ze Zmarzlikiem?

Po wyrzuceniu Rosjan z Grand Prix zmieniła się oczywiście lista stałych uczestników, którzy będą mieli możliwość wystąpienia we wszystkich zawodach. W zmaganiach wezmą udział: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Fredrik Lindgren, Tai Woffinden, Max Fricke, Leon Madsen, Jason Doyle, Anders Thomsen, Martin Vaculik, Robert Lambert, Mikkel Michelsen, Paweł Przedpełski, Patryk Dudek, Jack Holder oraz Dan Bewley. 

Którzy z wyżej wymienionych zawodników mają realne szanse zagrozić Zmarzlikowi w zdobyciu trzeciego tytułu? Mocni na pewno będą: Tai Woffinden, Maciej Janowski, Jason Doyle oraz Fredrik Lindgren. Jak wskazuje serwis naszetypy.pl warto uważne obserwować Roberta Lamberta, który z roku na rok jest coraz lepszym zawodnikiem i zdaniem wielu ekspertów ma już realne szanse ugrać coś konkretnego na Grand Prix. 

0 / 5. Ocen: 0

Polscy bukmacherzy

bukmacher bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie: Kto może zagrozić Zmarzlikowi w zdobyciu trzeciego tytułu mistrza świata? 

spot_img