Najciekawsze polskie agroturystyki dla rodzin i dzieci

Wypoczynek poza miastem, z dala od zgiełku, jest pożądany od dawna. Cisza i spokój charakterystyczne dla mniejszych miejscowości czy wsi, są tym, co przyciąga licznych odwiedzających i urlopowiczów. Gdy komuś szczególnie miejsce przypadnie do gustu, wówczas chętnie tam wraca i poleca je innym. Podobnie, gdy ktoś ma swoje ulubione i warte polecenia STS bez depozytu. Nas jednak w tym momencie interesuje, dokąd udać się na upragniony urlop, aby nie martwić się o jedzenie czy atrakcje dla dzieci. Dowiedzmy się zatem, które gospodarstwa będą w tym najlepsze i dlaczego?

Najciekawsze polskie agroturystyki dla rodzin i dzieci

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca?

Od jakiegoś czasu agroturystyka stała się bardzo popularna, szczególnie wśród rodzin z dziećmi. Istotnym czynnikiem przy wyborze miejsca na urlop, jest właśnie zaplecze, z którego mogą korzystać najmłodsi. Gospodarstwa agroturystyczne położone są zazwyczaj w zacisznej okolicy, gdzie do dyspozycji wczasowiczów dostępny jest spory zielony teren. Sam obiekt noclegowy zazwyczaj jest kameralny lub też gospodarze zapewniają osobne domki na wynajem. Place zabaw, tory przeszkód czy domki na drzewach, to niejako elementy podstawowego wyposażenia. Dzięki odpowiedniej infrastrukturze, dzieci będą mogły swobodnie i bezpiecznie bawić się, podczas gdy rodzice odpoczywają na ławkach, leżakach czy hamakach. Często również dzieci mogą liczyć na codzienny kontakt ze zwierzętami domowymi i hodowlanymi, co wpływa korzystnie na ich samopoczucie i rozwój emocjonalny.

UWAGA: Polski bukmacher STS oferuje bonus bez depozytu dla wszystkich nowych typerów. Bukmacher STS to także darmowe gry karciane Betgames, wysokie kursy dla graczy i niska marża.

Dowiadują się także wspólnie z rodzicami, jak żyje się na wsi, ponieważ gospodarze chętnie dzielą się swą wiedzą z gośćmi, pokazują uprawę roślin, zachęcają do karmienia zwierząt. Ważnym czynnikiem jest dostępność domowej kuchni, która bazuje na swoich produktach i przetworach (owoce, warzywa, zboża, jaja, mięso, mleko, miód i inne). Z uwagi na liczne alergie pokarmowe i odmienne sposoby odżywiania, coraz większa liczba właścicieli oferuje rozmaite formy wyżywienia oparte o diety np. bezglutenową, makrobiotyczną, wegańską itp.

Agroturystyka wśród zwierząt

W wielu tego typu ośrodkach organizowane są przeróżne warsztaty dla dzieci i całych rodzin, aby ich pobyt był jeszcze ciekawszy i wzbogacał o nową wiedzę i doświadczenia. Dzieci mogą liczyć także na zdobycie konkretnych umiejętności, jak nauka jazdy konnej, kajakarstwo, sztuka dawnego rzemiosła i inne. Dla wielu rodzin zachętą są właśnie gospodarstwa ze zwierzętami np. końmi, kozami, owcami, psami i kotami czy alpakami. Polecane są tu: “Eko bajka” w Karkonoszach, “Siedlisko Blanki” na Warmii, “Ciche wody” na Mazurach czy “Alpakarium” na Podlasiu. To jedynie kilka gospodarstw z całej bazy, która jest przebogata. Można w nich liczyć na naukę hippiki, łowienie ryb w stawach, doglądanie zwierząt w zagrodach, a nawet zabawę z nimi. Dzięki dofinansowaniom unijnym wielu właścicieli stworzyło komfortowe noclegi z licznymi atrakcjami. Wykorzystali oni swą wiedzę, pasję i uczucie do zwierząt oraz życia bliżej natury, co próbują przekazać swoim gościom podczas ich pobytu. Wiele osób wraca: po więcej ciszy i spokoju pośród pól i lasów, po kolejne przepisy na smakołyki, po dziecięcą radość, która płynie z przebywania blisko siebie i blisko natury.

Gospodarstwa z ciekawymi warsztatami

Często pobyt w agroturystyce opiera się na pełnej swobodzie, zarówno dzieci jak i dorosłych. Są jednak takie miejsca, w których można skorzystać z dodatkowych ofert, jak na przykład warsztaty ceramiczne, mozaikowe i piernikowe w “Słodkiej gruszce” koło Szklarskiej Poręby, warsztaty kulinarne i animacje tematyczne w “Osadzie leśnej Doboszówka” na Lubelszczyźnie. Podobne warsztaty kulinarne plus nauka obserwacji przyrody czeka zainteresowanych w “Mazurskim folwarku”, zaś wyprawy przyrodnicze organizowane przez “Zagrodę Kuwasy” na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego, spełnią oczekiwania dużych i małych.

5 / 5. Ocen: 1

Polscy bukmacherzy

bukmacher bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie: Najciekawsze polskie agroturystyki dla rodzin i dzieci

spot_img