Nowe Mapy Google kolorowe i realistyczne

Określenie naszej lokalizacji albo analizowanie ukształtowania terenu, czy też może fotografie przedstawiające inne państwa i miejscowości to opcje bardzo chętnie wykorzystywane przez internautów. Jak łatwo się domyślić, mówimy o bardzo popularnej aplikacji do nawigacji oferowanej przez Google. Naturalnie Google Maps nieustannie przechodzi modernizację, a programiści pracują nad tym, aby takie wirtualne rozwiązania były jeszcze bardziej wygodne dla użytkowników. Okazuje się też, że jest to narzędzie nie tylko i wyłącznie praktyczne, ale również czysto rozrywkowe. Zgodnie z globalnymi statystykami niemal tak samo często z czystej ciekawości zaglądamy do mapy jak gramy w legalne gry karciane. Jest to po prostu bardzo interesująca rozrywka, która jednocześnie ma aspekt edukacyjny. Szybko przecież możemy sprawdzić, jakie jest ukształtowanie terenu w jakimś afrykańskim kraju albo jak od strony zachodniej może wyglądać Empire State Building. Dzięki mapie Google możemy też oczywiście zaplanować sobie podróż i sprawdzić jak długo będziemy jechali do celu.

Nowe Mapy Google kolorowe i realistyczne

Mapy z czytelnym interfejsem

W przypadku takich wirtualnych pomocy zawsze bardzo ważna będzie dla nas wygoda. Pamiętamy, jak na początku wyglądała ta mapa i jak duża przepaść technologiczna dzieli ją od obecnego wizerunku. Grafika jest bardziej dopracowana, a odwzorowanie budynków niemal idealne. Poza tym liczy się również szybkie działanie aplikacji. Teraz Google zapowiada, że interfejs będzie bardziej czytelny, a sama mapa bardziej praktyczna. Wypada się tylko i wyłącznie cieszyć z tego faktu. W końcu rozwój technologiczny idzie do przodu, a taki gigant jak Google nie powinien zostawać w tyle. Wiele dogodności widzimy także w kontekście aktualnej sytuacji pandemicznej. Dzięki Google Maps mamy możliwość sprawdzenia, które rejony są w najbardziej zagrożone wirusem, a więc, gdzie na przykład możemy bez obawy udać się na urlop, a w jakim przypadku powinniśmy to dokładnie przeanalizować.

Mapy będą bardziej realistyczne i szczegółowe

W sierpniu Google na swoim oficjalnym blogu poinformowała, że w najnowszym wydaniu aplikacja na pewno zadowoli użytkowników z uwagi na większy realizm i szczegółowość. Jednym z najważniejszych aspektów ma być znacznie lepsze odwzorowanie obszarów, ale to także znacznie większa ilość informacji dotyczących tych najmniejszych obiektów. Poza tym samo wyszukiwanie ma być znacznie szybsze. Google Maps będzie potrzebował znacznie mniej czasu, aby pokazać nam miejsca, które akurat nas interesują. Ulepszona ma być również sama nawigacja. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko, że będziemy wyprowadzeni w przysłowiowe pole.

Grafiki z większą ilością informacji

Z tego, co można zauważyć na już opublikowanych grafikach, widzimy, że rzeczywiście zmiany w interfejsie będą znaczne, ale to będzie dotyczyć również samych map. Przykładem mogą być mapy Islandii. W przypadku tego regionu możemy założyć znacznie dokładniejsze odwzorowanie wysokości terenu. Możemy sobie obejrzeć nawet lodowce. Dokładność dotyczyć będzie również samych aglomeracji. Jeśli chodzi o miasta, to będziemy mieli znacznie większy dostęp do informacji o ulicach – dane będą bardziej szczegółowe. Dotyczyć to będzie skrzyżowań i różnych obiektów, których wcześniej po prostu nie mogliśmy znaleźć.

Nowe mapy ulepszane stopniowo

Jednocześnie też Google poinformował, że wprowadzanie nowych map będzie się odbywać sukcesywnie. Te modyfikacje na początku będą obejmowały tak znane miasta jak:

  • Nowy Jork,
  • Londyn,
  • San Francisco.

Potem przyjdzie kolej mniejszych aglomeracji. Oczywiście internauci nie powinni się temu dziwić, ale jak wskazują eksperci, jest to związane z tym, że zmiany będą rzeczywiście bardzo duże. Będzie to, więc wymagać czasu. Wprowadzenie tych ulepszeń to monstrualna wręcz operacja i bardzo trudny proces. O komplikacji świadczy, chociażby to, że po tej modernizacji internauta będzie mógł się dowiedzieć, czy na przykład przejście dla pieszych w konkretnym mieście jest dwuetapowe, czy też jednoetapowe.

0 / 5. Ocen: 0

Polscy bukmacherzy

bukmacher bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie: Nowe Mapy Google kolorowe i realistyczne

spot_img