Obstawianie na żywo vs. Obstawianie prematch

Zakłady bukmacherskie to bardzo popularny sposób na spędzanie wolnego czasu, jeśli interesujemy się sportem, a chcemy również tak jak piłkarze czy tenisiści poczuć dreszcz emocji. Obecnie obstawiając zakłady mamy do dyspozycji szeroką ofertę zarówno samych sportów jak możliwości obstawiania. Grając w nie, otrzymujemy zazwyczaj dwa główne typy obstawiania, czyli prematch i live — na żywo. W obu tych opcjach obstawianie wygląda nieco inaczej i obstawiamy dane spotkanie na inne wydarzenia pod innym kątem. Poniżej prezentujemy opis zakładów „Na żywo” i „Prematch”, podajemy plusy i minusy takiego rozwiązania i podpowiadamy, kiedy wybrać dany typ gry.

obstawianie na żywo
Obstawianie na żywo jest najbardziej opłacalne? Zakłady live bardzo w Polsce popularne

Obstawianie zakładów „Prematch”

Zakłady Prematch to zakłady sportowe, które przyjmuje się jedynie do czasu rozpoczęcia spotkania. Możemy obstawiać zakłady zarówno w lokalach naziemnych, jak i na stronie internetowej czy w aplikacji bukmachera. Dotyczą one wszystkich dyscyplin oraz najpopularniejszych opcji danego wydarzenia np. meczu piłkarskiego. Najpopularniejsze zakłady prematch to zakłady na zwycięstwo meczu, liczbę goli w meczu, czy przekroczenie danej granicy zdobytych punktów lub bramek.

Zakłady prematch pojawiają się w punktach naziemnych i na stronie od kilku — kilkunastu dni przed wydarzeniem lub mogą być publikowane dużo wcześniej. W systemie prematch, czyli „przedmeczowym” możemy również obstawiać zwycięzców danych lig czy rozgrywek na koniec danego sezonu przed jego rozpoczęciem. Pod nazwą „Prematch” kryją się zatem wszystkie te zakłady, które obstawia się przed rozpoczęciem danego wydarzenia.

UWAGA: Polski bukmacher STS oferuje graczom darmowy bonus 29 PLN bez depozytu! Wystarczy rejestracja na www.STS.pl i wpisanie podczas zakładania konta kodu promocyjnego „BETONLINE„. Po rejestracji na konto gracza zostanie dopisane darmowe 29 PLN na obstawianie meczów.

Polski bukmacher sts 2020
Bukmacher STS oferuje darmowy bonus bez depozytu 29 PLN

Kiedy wybrać? Zakłady prematch dają czas na zastanowienie się i umożliwiają spokojną kalkulację gry. Dzięki temu warto wybierać takie zakłady szczególnie przez osoby początkujące oraz doświadczone. Nie na również przeciwwskazań i ograniczeń, aby grali je profesjonalni gracze, co też z powodzeniem robią. Zakłady przedmeczowe są zatem popularną i korzystną opcją niezależnie od tego, na jakim poziomie gramy.

Obstawianie zakładów „Na Żywo”

Zakłady „Na żywo” czyli popularne zakłady live to możliwość obstawiania zdarzeń danego wydarzenia po jego rozpoczęciu. Na przykład Polski bukmacher STS, gdy rozpoczyna się dany mecz czy wydarzenie udostępnia nam wiele opcji, które aktywnie się zmieniają. W trakcie trwania meczu możemy zatem obstawiać, kto strzeli bramkę lub jakim wynikiem zakończy się mecz. Dzięki temu decyzje możemy podejmować w odniesieniu do aktualnych wydarzeń na boisku czy korcie. Płynnie zmieniają się również kursy — jeśli sytuacja zmienia się na korzyść lub niekorzyść danej drużyny.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Zakłady live oferowane są przez większość legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce. Te największe oferują przeważnie najbogatszą ofertę live. Same zakłady na żywo są mniej popularne niż zakłady przedmeczowe i mają zazwyczaj mniej opcji do wyboru, choć u największych bukmacherów dysproporcja ta na niekorzyść zakładów live jest mała. Popularnymi zakładami live jest możliwość obstawiania strzelca gola w meczu, wytypowania konkretnego wyniku, obstawiania kto następny strzeli bramkę w meczu lub która drużyna wygra mecz od danego stanu np. 0:2.

Kiedy wybrać? Zakłady na żywo z pewnością będą doskonałe dla nieco bardziej zaawansowanych graczy, którzy poznali już dokładnie funkcjonowanie gry u bukmachera. Obstawianie będzie wtedy świadome i przyniesie większe szanse na wygraną. Warto o zakładach live pomyśleć również, jeśli chcemy regularnie zarabiać na zakładach i zajmować się tym regularnie. Poznanie danej dyscypliny czy duża wiedza na temat danej ligi jest bardzo cenna, gdyż możemy przewidzieć, jaka jest charakterystyka spotkania i co wydarzy się za chwilę.

Z zakładów live można korzystać też, jeśli obstawiamy wyniki tylko naszej ulubionej drużyny i wiemy np. jaki jest jej styl gry czy co może wydarzyć się w kolejnej części meczu. Jeśli chcemy odnosić sukcesy w grze „na żywo” warto również obstawiać wyniki live ze swojego komputera, aby mieć dostęp do aktualnej sytuacji i móc bardzo szybko zareagować. Zakłady live mogą być pułapką dla mniej doświadczonych graczy, więc warto obstawiać mniejsze sumy, jeśli tacy jesteśmy.

5 / 5. Ocen: 5

Polscy bukmacherzy

bukmacher bonus bez depozytu

Najlepsi bukmacherzy

spot_img