Planszowe gry hazardowe – czy warto grać?

To zrozumiałe, że każdemu się nudzi – w końcu nic dziwnego, z racji tego że w kolejnej kwarantannie chwytamy się czynności, których normalnie nigdy byśmy nie robili. W tym naturalnie są też i gry planszowe – w jakie więc warto zagrać, jeśli mamy je pod ręką?

Planszowe gry hazardowe - czy warto grać?

Monopoly

„Monopol” gry i nieco mniej znana wersja „Eurobiznes” to klasyczne gry, które nie wymagają nikogo do wprowadzenia. Jednak bez tych dwóch nie bylibyśmy w stanie wyobrazić sobie listy najlepszych gier planszowych. Nie da się ukryć, że jako Polacy najbardziej lubimy bawić się w większych grupach, dlatego po świątecznym obiedzie i kolacji często przypomina nam się „monopol”. Wiele osób posiada wciąż monopol, bądź Eurobiznes w swoich szafach czy szufladach na strychu, dlatego też warto tam czasem zajrzeć i zobaczyć czy nie nie wałęsa się gdzieś pudełko, które można wykorzystać do gry.

Szachy

Szachy to chyba jedna z najstarszych gier planszowych świata, mimo to nadal jest bardzo popularna i uważana jest głównie za grę dla ludzi wyższych klas, mimo iż kiedyś tak nie było. W dzisiejszych czasach szachiści to poważani ludzie, którzy na graniu w szachy zbijają majątki.

Scrabble

Scrabble zajął drugie miejsce w naszym rankingu. To nie tylko gra popularna w Polsce, ale także jedna z najpopularniejszych gier słownych na świecie. Gra ma bardzo proste zasady. Jest to gra logiczna, w której musimy ułożyć słowa z kostek wyjętych wcześniej z woreczka. Słowa, które chcemy ułożyć na tablicy, należy przekreślić, podobnie jak hasło w tradycyjnej krzyżówce. 

Każda kostka pokazuje liczbę zdobytych punktów. Liczba punktów jest obliczana na podstawie sumy punktów na słowie i wszystkich kostek użytych przez słowo. Możemy zdobyć dodatkowe punkty w polu nagrody na tablicy. Jeśli pojawi się na nim litera, mnożymy kropkę odpowiednio 2 lub 3 razy. Za słowa i litery umieszczone w pozycji bonusowej wszyscy możemy otrzymać bonusy – pamiętaj jednak, że jeśli lubisz grać w gry losowe, i na przykład napiszesz ,,STS bez depozytu” – to prawie na pewno nikt się nie zgodzi, aby przyznać ci punkty. Klasyczna wersja Scrabble to świetny sposób na zabawę z przyjaciółmi lub rodziną, możliwość poszerzenia słownictwa oraz rozwinięcia pamięci, ortografii i logiki poprzez umiejętne przeliterowanie liter na słowa. 

Magic the Gathering

Od debiutu w 1993 roku Magic the Gathering jest zdecydowanie klasykiem w Stanach Zjednoczonych. To nie jest typowa gra karciana, którą zwykle widzimy w sklepach. To jest gra kolekcjonerska, nie będziemy pakować całej gry razem. Ciekawostką jest to, że musisz zebrać własną talię, wymieniając karty z innymi osobami lub po prostu kupować karty od producenta, aby podróżować po świecie. Po wykonaniu tej operacji możesz zacząć rywalizować z innymi graczami. Karta ma różne parametry i funkcje specjalne. Aby konkurować z innymi, trzeba nie tylko mieć porządną kolekcję, ale także umieć z niej korzystać. 

5 / 5. Ocen: 1

Polscy bukmacherzy

bukmacher bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie: Planszowe gry hazardowe – czy warto grać?

spot_img