Polacy rozpoczynają swój bój w MŚ w piłce ręcznej – kiedy i z kim zagrają?

Już dzisiaj, 11 stycznia 2023 roku, rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Mundial szczypiornistów potrwa aż do niedzieli, 29 stycznia. Jest on organizowany wspólnie przez Polskę i Szwecję. To nasza reprezentacja zainauguruje go właśnie dzisiejszego wieczoru.

piłka ręczna mś 2023
Polacy rozpoczynają swój bój w MŚ w piłce ręcznej – kiedy i z kim zagrają?

Grupa Polaków na MŚ w piłce ręcznej 2023

W wyniku losowania, reprezentacja Polski znalazła się w grupie B Mistrzostw Świata. Jak się okazało, wcale nie jest to grupa nazbyt wymagająca. Poniżej – jej tabela.

  1. Francja
  2. Polska
  3. Arabia Saudyjska
  4. Słowenia

Zdecydowanie najpewniej z tych zespołów prezentuje się reprezentacja Francji, która od wielu lat plasuje się albo na podium, albo tuż poza nim.

Polska na MŚ w piłce ręcznej – harmonogram meczów

Na inaugurację tegorocznych Mistrzostw Świata, reprezentacja Polski podejmie w Katowickim Spodku Francuzów. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 21:00, ale zostanie poprzedzony ceremonią otwarcia. Nie tak dawno temu poznaliśmy skład Polaków, jaki zobaczymy w nim na boisku. Co z kolejnymi meczami? Poniżej przedstawiamy pełen harmonogram:

  • 14 stycznia, godz. 20:30: Polska – Słowenia
  • 16 stycznia, godz. 20:30: Polska – Arabia Saudyjska
Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursy 🔥Superbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacja 📱eTOTO610 PLN
❤️ Najlepsza oferta powitalna ❤️STS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynków 🎪Fortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocja 🤩Fuksiarz500 PLN
Ranking legalnych bukmacherów

Jak będzie przebiegał cały turniej MŚ w piłce ręcznej?

Na samym początku Mistrzostw Świata szczypiornistów w Polsce i Szwecji rozegrane zostaną mecze w fazie grupowej. Jak już można się domyślić po wyżej przez nas podanych informacjach, w każdej z ośmiu grup znajdą się cztery zespoły. To faza najbardziej “pobłażliwa” – aż trzy zespoły awansują dalej, a czwarty będzie się musiał pożegnać z turniejem.

Do fazy zasadniczej dotrą więc 24 zespoły, które zostaną ulokowane w jednej z czterech grup. Tylko dwóm zespołom z każdej uda się przedostać dalej. Gdyby Polska awansowała, w tej fazie wszystkie swoje mecze zagrałaby na Tauron Arena w Krakowie.

Faza zasadnicza wyłoni pary ćwierćfinałowe, każda z których rozegra jeden mecz (25 stycznia). Ich zwycięzcy przejdą do jednego z dwóch meczów półfinałowych, zaplanowanych na 27 stycznia. Dwa dni później rozegra się zaś finał pomiędzy zwycięzcami półfinałów, ale też mecz o trzecie miejsce – pomiędzy drużynami, które półfinały przegrają.

5 / 5. Ocen: 11

Polscy bukmacherzy

bukmacher bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie: Polacy rozpoczynają swój bój w MŚ w piłce ręcznej – kiedy i z kim zagrają?

spot_img