Rodzaje kursów bukmacherskich

W ofercie bukmacherów przy każdym typie na dane wydarzenie sportowe jest zawsze podawany kurs, czyli wartość (najczęściej wyrażona w formacie dziesiętnym), która określa to ile razy więcej jednostek wypłaci graczowi bukmacher za postawioną stawkę, jeśli typ okaże się zwycięski. Mówiąc bardziej potocznie, można powiedzieć, że kurs tj. wartość, o jaką zakłada się z graczem bukmacher. Ponieważ kursy na określone typy związane z danym wydarzeniem sportowym mogą ulegać zmianom, to należy pamiętać o tym, że dany kurs jest obowiązujący w momencie zawierania zakładu przez gracza.

rodzaje kursów bukmacherskich
Jakie są najpopularniejsze rodzaje kursów bukmacherskich?

Jakie rodzaje kursów są w zakładach online?

Bukmacherzy stosują kilka rodzajów (sposobów) prezentowanych kursów:
• Kurs zaprezentowany w formacie dziesiętnym (stosowany głównie w Europie)
• Kurs zaprezentowany w formacie brytyjskim (stosowany głównie w Wlk. Brytanii oraz Europie)
• Kurs zaprezentowany w formacie amerykańskim (stosowany głównie w USA)
• Kurs zaprezentowany w formacie malezyjskim (stosowany głównie w Azji)
• Kurs zaprezentowany w formacie indonezyjskim (stosowany głównie w Azji)
• Kurs zaprezentowany w formacie Honk-Kong (stosowany głównie w Azji)

Kurs dziesiętny – zwany również europejskim ze względu na swoja popularność na Starym Kontynencie. Jest wyrażony w postaci dziesiętnej. Wygrana jest obliczana na podstawie iloczynu stawki oraz podanego przez bukmachera kursu.
Przykład:
Kurs na wygrana FC Barcelona w meczu z Juventusem Turyn wynosi 1.60.
Stawka: 100€
Wypłata wygranej: 100€ * 1.60 = 160€
Zysk: wypłata – stawka = 160€ – 100€ = 60€

Polski bukmacher sts 2020
Bukmacher STS oferuje darmowy bonus bez depozytu 29 PLN

Bardzo popularne są również zakłady akumulacyjne (lub inaczej akumulowane, oznaczane jako AKO), polegające na zawarciu kilku oddzielnych zakładów, jako jednego. Zakład taki wygrywa się tylko wówczas, gdy wszystkie zakłady składowe są wygrane. W zakładzie akumulowanym kursy poszczególnych zakładów mnoży się przez siebie. Jeśli jeden z zakładów w AKO został anulowany, albo mecz zakończył się wynikiem, który powoduje, że gracz otrzymuje zwrot postawionej stawki, wówczas ten zakład jest rozliczany w AKO po kursie wynoszącym 1.0.

Kurs brytyjski – zwany czasami ułamkowym, mówi o tym ile wyniesie zysk gracza za postawioną stawkę. W celu obliczenia możliwego zysku mnożymy stawkę przez podany kurs.
Ten sam przykład co powyżej wyrażony w postaci kursu brytyjskiego będzie wynosił 3/5.
Stawka: 100€
Zysk: 100€ * 3/5 = 60€
Wypłata: 100€ + 60€ = 160€

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

UWAGA: Kursy brytyjskie mogą czasem przyjmować postać ułamka dziesiętnego nieskończonego (np. 2/3=0,667…). Niektórzy bukmacherzy rozliczają kupony na podstawie kursów dziesiętnych. Wtedy 100€ postawione po kursie 2/3 może być rozliczone jako postawione po kursie 1.66. Wtedy wygrana wyniesie 166,5€ a nie 166,67€.

Rodzaje kursów – jakie oferują bukmacherzy?

Kurs Hong Kong – jest tożsamy z kursem brytyjskim z tą jednak różnicą, że jest wyrażany zawsze liczbami dziesiętnymi.

Kurs amerykański – dzielimy na kursy amerykańskie dodatnie i ujemne. Dodatnie – wtedy gdy zysk jest większy od stawki – pokazują wartość zysku jeśli postawimy 100 jednostek. Ujemne – wtedy gdy zysk jest mniejszy od stawki – pokazują ile gracz musi postawić, aby wygrać 100 jednostek.
W naszym powyższym przypadku, gdy kurs europejski posiada wartość 1.60 (zysk z postawionych 100€ wynosi 60€), w formacie kursu amerykańskiego będzie wynosił -166,67.
Do szybkiego przeliczenia kursu z formatu EU na format US można zastosować wzór:
EU = 1-100/US gdy US<0; 2 gdy US=EVEN; 1+US/100 gdy US>0

nowy bonus na start w sts online
Oferta darmowych bonusów powitalnych w STS z kodem: BETONLINE

Kurs indonezyjski – jest równoważny kursowi amerykańskiemu podzielonemu przez 100. Czyli jest to kurs amerykański w przeliczeniu na 1 jednostkę, a nie na wartość 100.

Kurs malezyjski – podobnie jak kurs amerykański mówi o stosunku wielkości stawki do potencjalnego zysku, jednak konwencja znaku dodatni/ujemny jest w tym przypadku odwrócona.
Dodatni kurs malezyjski – jest podawany, gdy zysk jest mniejszy od stawki – pokazuje zysk w przeliczeniu na 1 jednostkę (kurs dziesiętny minus 1). Ujemny kurs malezyjski – jest podawany, gdy zysk jest większy od stawki – pokazuje ile trzeba postawić, aby wygrać 1 jednostkę.

5 / 5. Ocen: 6

Polscy bukmacherzy

bukmacher bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie: Rodzaje kursów bukmacherskich

spot_img