Trwa US Open – jak obstawiać tenis, aby zwiększyć szanse na wygraną?

Tenis cieszy się największą popularnością ze sportów indywidualnych. Turniej US Open to jedna z czterech najważniejszych wielkoszlemowych imprez tenisowych na świecie. Jest on świetną okazją do oglądania tego sportu na najwyższym poziomie, a także dodatkowej rozrywki – typowania wyników spotkań.  

Trwa US Open – jak obstawiać tenis, aby zwiększyć szanse na wygraną?

Czym jest US OPEN?

         US Open, czyli United States Open, to międzynarodowy turniej tenisa ziemnego odbywający się na przełomie sierpnia i września w Nowym Jorku. Jest jednym z czterech turniejów Wielkiego Szlema. Pierwszy turniej US Open wygrał Amerykanin i do tenisistów tego kraju należy najwięcej zwycięstw. Nasuwa się pytanie – czy łatwo wytypować zwycięzcę US Open oraz jak obstawiać tenis? A także gdzie go obstawiać – wątpliwości rozwieje strona Probukmacher, zawierająca rankingi zakładów bukmacherskich oraz zasady typowania.

Rodzimy tenis

Zainteresowanie sportami indywidualnymi jest mniejsze niż drużynowymi, Wyjątkiem jest tenis. Szlaki przetarła Agnieszka Radwańska, a w jej ślady poszła Iga Świątek, której sukcesy zwiększyły popularność tenisa w Polsce. Świetnie radzi sobie też Hubert Hurkacz.

 Tenis lepszy niż piłka nożna?

Tenis ziemny plasuje się w pierwszej piątce największych wkładów w zakładach sportowych. W tenisie nie ma remisów, co zwiększa szanse na wygraną. Dzięki dużej liczbie zawodów, oferta tenisowa jest bardzo bogata. Dla porównania – najpopularniejsze ligi piłkarskie rozgrywają mecze głównie w weekend, spotkania tenisowe odbywają się cały tydzień. Turnieje tenisowe trwają cały rok, a każdego miesiąca ma miejsce jakaś ważna impreza. Najważniejsze są cztery turnieje zwane Wielkim Szlemem.

Jak obstawiać tenis?

Jak skutecznie typować mecze tenisa? Wydaje się to łatwiejsze niż w piłce nożnej, ze względu na brak remisów. Najważniejsze rozgrywki tenisowe są zwykle dobrze rozpracowane przez bukmacherów, ale te mniej znaczące są kopalnią możliwości. Warto szukać nieoczywistych przewag zawodników, które mogły umknąć bukmacherom. Ważny jest też kalendarz zawodów, ich częstotliwość oraz ranga.

Typy zakładów w tenisie

Istnieje kilka rodzajów zakładów w tenisie. Pierwszy to zwycięstwo jednego z zawodników. Można też wytypować wynik gema lub seta. Takie zakłady mają sens w meczach wyrównanych lub przy obstawianiu tzw. „underdoga”, czyli teoretycznie słabszego. Drugi typ zakładu to handicap, który pozwala podnieść kurs na „pewniaka” lub zwiększyć szanse przy obstawieniu zwycięstwa niżej notowanego zawodnika. Kolejny rodzaj to under/over, np. typowanie łącznej liczby gemów. Mamy też opcje obstawiania dokładnego wyniku spotkania, zakłady specjalne oraz zakłady na żywo. Ostatnim typem tenisowych zakładów bukmacherskich jest zakład długoterminowy, np. wytypowanie zwycięzcy turnieju przed jego rozpoczęciem. 

Czy strategia ma znaczenie?

W typowaniu tenisa powinno się uwzględnić: rodzaj nawierzchni kortu im szybsza tym większa szansa na zwycięstwo zawodników z dobrym serwisem; ranga turnieju – czołówka celuje w turnieje z najwyższą pulą nagród i punktów w rankingu; rozłożenie sił – niżej notowani grają od eliminacji, wyżej notowani oszczędzają siły na dalsze etapy; historia kontuzji – gracz po kontuzji dłużej wraca do formy, uraz może wrócić; tenis żeński – dużo bardziej nieprzewidywalny od męskiego, więcej niespodzianek i przełamań serwisu; moment sezonu – początek i koniec sezonu są najtrudniejsze do obstawiania; pojedynki bezpośrednie – historia i bilans bezpośrednich pojedynków; kondycja fizyczna i psychiczna – decydujące przy długich pojedynkach; analiza statystyczna – coraz bardziej popularna i dostępna, pozwalająca dostrzec niuanse. Matematycznie tenis daje nam 50% na trafne wytypowanie zwycięzcy. Dzięki jego indywidualnemu charakterowi analiza formy zawodnika wiele nam mówi. Tenis jest też mniej nieprzewidywalny niż choćby piłka nożna, a ewentualne błędy sędziowskie wyeliminował system Hawk-Eye. W zawodach niższej rangi warto stawiać na młodych utalentowanych zawodników, bo lepiej radzą sobie z presją niż w ważnych imprezach. Kluczowe znaczenie ma H2H, czyli bilans bezpośrednich pojedynków. Typowanie najlepszych w zakładach długoterminowych też ma sens.

Jak obstawiać tenis na żywo?

Obstawianie tenisa na żywo to świetna opcja dla fanów tego sportu. O wyniku często decyduje dyspozycja dnia lub inne czynniki zmienne. Ogromne znaczenie ma zdolność szybkiego podejmowania decyzji i reagowania na przebieg spotkania. Zatem jak obstawiać tenis live? Przede wszystkim warto taki mecz oglądać. Obserwować nietypowe zachowania tenisistów oceniając ich dyspozycję. Śledząc spotkanie na żywo można postawić zakład w dowolnym, dogodnym momencie. Wymaga to większego skupienia i pozbycia się emocji.

Artykuł został przygotowany przy wsparciu Dawida Żurawskiego, doświadczonego eksperta zespołu Probukmacher.pl, który obejmuje legalne zakłady sportowe w Polsce.

5 / 5. Ocen: 2

Polscy bukmacherzy

bukmacher bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie: Trwa US Open – jak obstawiać tenis, aby zwiększyć szanse na wygraną?

spot_img