ZenHub zebrał prawie 5 mln dolarów

Z racji tego, że tworzonych jest coraz więcej projektów w firmach, jak choćby oferty promocyjne proponowane przez automaty hazardowe online w Total Casino, konieczne jest odpowiednie zarządzanie takimi projektami. Ciekawe wydają się w tym zakresie pomysły oferowane przez ZenHub. Ta usługa zarządzania projektami zebrała niedawno od inwestorów 4,7 miliona dolarów, co jest szansą na jej szybki rozwój.

ZenHub zebrał prawie 5 mln dolarów

Co warto wiedzieć o nowych zmianach?

Jest to skoncentrowana na GitHub usługa zarządzania projektami z przeznaczeniem dla zespołów programistycznych. Jej rozwiązania ułatwiają między innymi zespołom planowanie sprintów programistycznych, co jest dziś podstawą procesu rozwoju Agile. Na początku 2021 roku firma ta wprowadziła nowe narzędzia do ulepszania przekazywania deweloperów w GitHub, a teraz dzięki dofinansowaniu będzie pomagać zespołom zautomatyzować planowanie sprintu.

Firma ogłosiła, że zebrała 4,7 miliona dolarów w ramach rundy finansowania zalążkowego, a największymi inwestorami okazali się kanadyjski BDC Capital i Ripple Ventures. Co niezwykle ważne, jest to pierwsza zbiórka funduszy dla startupu z Vancouver. ZenHub na taki krok zdecydował się głównie z powodu pandemii koronawirusa. Jego założyciele stwierdzili, że gdyby nie te trudne czasy, to w zupełności poradziliby sobie bez zewnętrznego finansowania.

Wprowadzana funkcja planowania jest dość prosta w obsłudze i pozwala kierownikom projektów przydzielić określoną liczbę punktów fabularnych do każdego sprintu. Narzędzie ZenHub może następnie użyć takich danych do automatycznego wygenerowania listy elementów o najwyższym priorytecie na następny sprint. Zespoły korzystające z tego narzędzia będą mogły także zdecydować się na przerzucenie przedmiotów, których nie skończyły podczas danego sprintu, na następny. W ten oto sposób ZenHub Sprints może zautomatyzować wiele standardowych spotkań i pozwala zespołom skupić się na myśleniu o całym procesie. Dzięki tej nowej funkcji sprinty stają się podstawową funkcją ZenHub. Z reguły kierownicy projektów pracowali nad tym, aby przypisywać kamienie milowe w GitHub, jednak posiadanie przez nich dedykowanego narzędzia i nowych funkcji automatyzacji znacznie to ułatwi.

Wkrótce ZenHub ma wprowadzić dla swoich klientów nową funkcję, która zautomatyzuje również niektóre części procesu szacowania oprogramowania. Z jej pomocą zespoły będą mogły liczyć na łatwiejsze przydzielanie punktów fabularnych do kierowania elementów akcji.

Czym jest ZenHub?

W 2014 roku ZenHub został stworzony przez zespół programistów w Vancouver w Kanadzie, aby zarządzać projektami, jednocześnie zachowując ich koncentrację w GitHub. Obecnie ZenHub jest wiodącym rozwiązaniem do współpracy zespołowej i zarządzania projektami w GitHub, umożliwiając pracę zespołom od 2 do ponad 20 000 osób współpracujących ze sobą. Pomaga on zespołom z całego świata na etapie planowania i współpracy, co znacząco przyspiesza wiele procesów. W ofercie tej marki znajdują się takie produkty jak mapy drogowe, automatyzacja przepływu pracy, raportowanie, planowanie sprintu.

ZenHub to dziś jedyne narzędzie do zarządzania projektami, które natywnie integruje się z interfejsem użytkownika GitHub. Co najważniejsze, odbywa się to bez długiego procesu wdrażania, problemów z konfiguracją, oddzielnych loginów. Programiści mogą dzięki temu pozostać w swoim środowisku, zaś sami kierownicy projektów mają pełny wgląd w proces tworzenia. Otrzymują przy tym śledzenie i zapewnienie przejrzystości procesu tworzenia oprogramowania. Wspomniane nowe rozwiązanie ma jeszcze bardziej umożliwiać grupowanie wielu problemów GitHub w celu lepszego planowania i śledzenia. Mamy zatem nadzieję, że pozyskane środki przyczynią się do jeszcze większego rozwoju oferowanych przez ZenHub narzędzi.  

5 / 5. Ocen: 1

Polscy bukmacherzy

bukmacher bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie: ZenHub zebrał prawie 5 mln dolarów

spot_img